REKLAMA
TOMASZ PORĘBA Czesław Siekierski ZS2 GRZEGORZ BRAUN Joanna Frydrych ZS3
REKLAMA
BOGDAN RZONCA

Młodzi akordeoniści z sukcesami w Kielcach (FOTO)

SANOK, KIELCE / PODKARPACIE. Sanoccy akordeoniści z sukcesami wrócili z II Ogólnopolskiego  Festiwalu Akordeonowego im. Mirosława Niziurskiego w Kielcach.

W dniach 01-02 marca w Kielcach odbył się II Ogólnopolski Festiwal Akordeonowy im. Mirosława Niziurskiego. Znakomicie spisali się w nim uczniowie sanockiej szkoły muzycznej. II nagrodę zdobył Filip Siwiecki w kat. szkół średnich solo, zaś III miejsca w kategoriach wiekowych szkół I stopnia zdobyli : Kacper Sokół – obaj uczniowie Andrzeja Smolika oraz Kacper Romańczyk, Jakub Pyrcak i Wiktoria Kocyłowska z klasy Grzegorza Bednarczyka. Również III nagrodę w bardzo mocnej kategorii zespołów kameralnych szkół II st. zdobył duet akordeonowy : Filip Siwiecki , Kacper Kosztyła, przygotowany przez Andrzeja Smolika i Grzegorza Bednarczyka, reprezentujący szkoły muzyczne w Sanoku i Dydni.

Nadmienić tu warto, że był to najmłodszy zespół; Filip jest dopiero w kl. I PSM II st., zaś Kacper uczy się jeszcze w szkole I st. Sanoccy laureaci zebrali wiele gratulacji za swoje piękne prezentacje, m.in. od przewodniczącej Jury prof. Teresy Adamowicz-Koszuby z Akademii Muzycznej w Poznaniu, prof. Zbigniewa Łuca z Akademii Muzycznej we Wrocławiu i dra Wojciecha Golca z Uniwersytetu Śląskiego.

Niektórych laureatów będzie można posłuchać na Popisie Półrocznym 11 marca o godz. 1700 w Szkole Muzycznej.

 

materiały nadesłane

08-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.