REKLAMA
REKLAMA

Młodzi akordeoniści z sukcesami w Kielcach (FOTO)

SANOK, KIELCE / PODKARPACIE. Sanoccy akordeoniści z sukcesami wrócili z II Ogólnopolskiego  Festiwalu Akordeonowego im. Mirosława Niziurskiego w Kielcach.

W dniach 01-02 marca w Kielcach odbył się II Ogólnopolski Festiwal Akordeonowy im. Mirosława Niziurskiego. Znakomicie spisali się w nim uczniowie sanockiej szkoły muzycznej. II nagrodę zdobył Filip Siwiecki w kat. szkół średnich solo, zaś III miejsca w kategoriach wiekowych szkół I stopnia zdobyli : Kacper Sokół – obaj uczniowie Andrzeja Smolika oraz Kacper Romańczyk, Jakub Pyrcak i Wiktoria Kocyłowska z klasy Grzegorza Bednarczyka. Również III nagrodę w bardzo mocnej kategorii zespołów kameralnych szkół II st. zdobył duet akordeonowy : Filip Siwiecki , Kacper Kosztyła, przygotowany przez Andrzeja Smolika i Grzegorza Bednarczyka, reprezentujący szkoły muzyczne w Sanoku i Dydni.

Nadmienić tu warto, że był to najmłodszy zespół; Filip jest dopiero w kl. I PSM II st., zaś Kacper uczy się jeszcze w szkole I st. Sanoccy laureaci zebrali wiele gratulacji za swoje piękne prezentacje, m.in. od przewodniczącej Jury prof. Teresy Adamowicz-Koszuby z Akademii Muzycznej w Poznaniu, prof. Zbigniewa Łuca z Akademii Muzycznej we Wrocławiu i dra Wojciecha Golca z Uniwersytetu Śląskiego.

Niektórych laureatów będzie można posłuchać na Popisie Półrocznym 11 marca o godz. 1700 w Szkole Muzycznej.

 

materiały nadesłane

08-03-2019
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

kielczanin2019-03-09 05:15:56
0 0
ciekawe czy ktorys z nich zagralby ,, polke od gor pinczowskich,,
stary muzykant2019-03-09 05:17:18
0 0
bylo muzykantow bez liku ale zaden nie smial zagrac przy Rysku Galiku.