REKLAMA
REKLAMA

Mozil i Socash nagrali klip o Bieszczadach. Zdjęcia z Sanoka i Zagórza (VIDEO)

Mozil i Socash nagrali klip o Bieszczadach. Zdjęcia z Sanoka i Zagórza (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Amerykański dziennikarz zakochany w Polsce, a szczególnie w Podkarpaciu nagrał piosenkę i teledysk o Bieszczadach, a do realizacji zaprosił dobrze znanego Czesława Mozila, który pomimo 23 lat spędzonych w Danii, właśnie w kraju nad Wisłą znalazł swoje miejsce na ziemi. Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego nagrania.

O wyjatkowej historii Ryana Socasha pisaliśmy już tutaj: Sanok oczami amerykańskiego dziennikarza (VIDEO).

Niedawno Ryan Socash nagrał wspólnie z Czesławem Mozilem klip o Bieszczadach, w których się zakochał. Pod filmem w platformie Youtube napisano:

Niektórzy z moich przodków wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych podczas zaborów, nigdy nie znając godności obywatelstwa odzwierciedlającego ich narodowość. Więc 11 listopada 2008 roku, kiedy odzyskałem utracone dziedzictwo mojej rodziny, zostając obywatelem polskim, duma i spokój, które czułem, były nie do opisania. Po pokoleniach zerwanych więzi udało mi się zrealizować największe marzenie mojej babci; ta chwila była prawie tak głęboka, jak narodziny moich córek. W tym kontekście, po latach kontemplacji, 8 listopada 2019 r. na stałe zrzekłem się obywatelstwa Stanów Zjednoczonych, stając się jednym z moim dziedzictwem. Zawsze będę kulturowo amerykański, zawsze będę silnie związany z USA, ale odtąd będę to robić jako dumny Polak. Kiedy zostałem pobłogosławiony obywatelstwem polskim, obiecałem sobie, że zainwestuję wszystko, co mam, żeby być godnym tego honoru, więc moi polscy Przyjaciele, jestem teraz całkowicie wam powierzony, od teraz aż na zawsze.

Ryan Socash to dziennikarz rodem z USA, który od kilkunastu lat mieszka w Polsce. W ramach programu TVP Poland In UNDISCOVERED przemierza kraj na Wisłą, opisując kolejne miasta. Niedawno Amerykanin odwiedził Sanok czy choćby Krosno. Socash pokazuje obraz Polski Anno Domini 2019 i tworzy prawdziwy dokument naszych czasów. Ekipa odwiedza wielkie polskie miasta i ich atrakcje, ale też małe miasteczka daleko od głównych tras, pokazuje alternatywne szlaki i spotyka się ze zwykłymi ludźmi. Ryan Socash przemierza kraj od morza do Tatr, poznając jego piękno, tropiąc historię, zachwycając się niesamowitością przyrody i spotykając na swojej drodze ludzi, których nigdzie indziej spotkać nie sposób. Niezależnie od tego, czy wieje halny, czy wiatr od morza. Dziennikarz tropi smaki i smaczki naszego kraju, odkrywając piękno i niesamowitość swojej drugiej ojczyzny.*

Sanok oczami amerykańskiego dziennikarza (VIDEO)

*Oficjalny opis programu / TVP

źródło: Youtube.com / Poland In (SANOK – Poland In UNDISCOVERED), Kult America

02-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)