REKLAMA
REKLAMA

Na bursztynie daleko nie pojechał. Zbiornik ze złotem Bałtyku

REGION / PODKARPACIE. 11,5 kg bursztynu usiłował przemycić przez przejście graniczne w Korczowej obywatel Ukrainy. Podczas kontroli jego pojazdu, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli także papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Do udaremnienia próby przemytu bursztynu i papierosów doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej , w poniedziałek 18 lutego br.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skierowali tam do szczegółowej rewizji wjeżdżający do Polski samochód osobowy na ukraińskich numerach rejestracyjnych, kierowany przez obywatela Ukrainy.

Podczas kontroli funkcjonariusze wykryli, że w zbiorniku paliwa znajduje się ukryty przed kontrolą towar: 11,5 kg nieoszlifowanego bursztynu oraz 30 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Legalny przywóz do Polski bursztynu wiązałby się z koniecznością uiszczenia należności przywozowych i dokonania zgłoszenia celnego.

Zarówno bursztyn i jak i papierosy zostały zatrzymane do dalszego postępowania.

To kolejny przypadek udaremniania przemytu bursztynu przez funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej w woj. podkarpackim.

W 2018 r. podczas kontroli na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w woj. podkarpackim funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej udaremnili przemyt łącznie 705 kg bursztynu (rekordowe wykrycie bursztynu miało miejsce na przejściu granicznym w Korczowej 29/30 października 2018 r. Funkcjonariusze udaremnili wówczas wprowadzenie do nielegalnego obrotu aż 275 kg nieoszlifowanego bursztynu).

W latach 2016-2018 największą ilość bursztynu wykryli podczas kontroli funkcjonariusze Oddziału Celnego w Korczowej – łącznie 920 kg. Porównywalna ilość bursztynu została w tym czasie zatrzymana przez funkcjonariuszy z oddziałów celnych w Medyce i Budomierzu, odpowiednio 353 i 305 kg.

źródło: KAS

20-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)