Naparło show! Sanoczanin na ustach całej hokejowej Polski (FILM, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Wychowanek sanockiego hokeja Piotr Naparło został bohaterem meczu nr 2 ćwierćfinału Polskiej Hokej Ligi, w którym jego drużyna KH Energa Toruń pokonała u siebie Podhale Nowy Targ 2:1. Naparło zdobył zwycięskiego gola na 23 sekundy przed końcem trzeciej tercji czym wprawił w euforię kibiców gospodarzy! – To najważniejszy gol w mojej karierze – mówi 23-letni hokeista.

Mecz nr 2 ćwierćfinału play-off pomiędzy KH Energą Toruń a TatrySki Podhalem Nowy Targ odbył się we wtorek na lodowisku „Stalowych Pierników”. Gdy wydawało się, że kibice będą oglądać dogrywkę, w dobrej sytuacji przed bramką Przemysława Odrobnego znalazł się wychowanek klubu z Sanoka Piotr Naparło. Bez zastanowienia uderzył bez przyjęcia i dał swojej drużynie upragnione prowadzenie 2:1. Na tablicy zegar wskazywał 23 sekundy do końca trzeciej tercji. Podopieczni Juryja Czucha utrzymali korzystny rezultat i wyrównali stan rywalizacji w ćwierćfinale na 1:1.

Kiedy oddawałem strzał na bramkę nie kalkulowałem za dużo, dostałem dobre podanie, widziałem, że do końca meczu zostało niewiele czasu, więc strzeliłem bez przyjęcia. To było niesamowite uczucie usłyszeć radość trzech tysięcy ludzi, którzy nam kibicowali. Świetnie było również usłyszeć ich skandujących moje nazwisko. Na pewno był to najważniejszy gol, jaki dotychczas strzeliłem. Była to moja pierwsza w życiu bramka w play offie i to od razu decydująca o zwycięstwie. Piękne uczucie – mówi Piotr Naparło.

ZOBACZ BRAMKĘ PIOTRA NAPARŁO (SKRÓT MECZU) – KLIKNIJ, TVP SPORT

KH Energa Toruń – TatrySki Podhale Nowy Targ 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

1:0 Daniił Oriechin – Siemion Garszyn, Robert Karczocha (19:01, 5/4),
1:1 Miro Hovinen – Eetu Koski, Marcin Kolusz (25:15, 5/4),
2:1 Piotr Naparło – Robert Karczocha, Dienis Trachanow (59:37).

Sędziowali: Maciej Pachucki, Tomasz Radzik (główni) – Maciej Byczkowski, Grzegorz Cytawa (liniowi).
Minuty karne: 4–8.
Strzały: 34-25.
Wznowienia: 31-26
Widzów: 2800.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 1:1.
Kolejny mecz: w piątek w Nowym Targu.

Toruń: Spěšný – Pařízek (2), Walter; Kalinowski, Mianciuk, Dołęga – Kamienkow, Trachanow; Garszyn (2), Karczocha, Oriechin – Zieliński, A. Jaworski; Demjaniuk, J. Jaworski, Minge – Skómlowski; Naparło, Wiśniewski, Olszewski.
Trener: Juryj Czuch.

Podhale: Odrobny – Wajda (2), Tolvanen; Kolusz, Koski, Różański – Mrugała (2), Hovinen; Sammalmaa, Zapała (2), Michalski – Jaśkiewicz, Suominnen; Guzik, Neupauer (2), Siuty oraz Wielkiewicz, Dziubiński, Worwa.