REKLAMA
REKLAMA

Nie dajmy się zwieść nierealnym promocjom

Policja przestrzega przed oszustami. Zachowajmy czujność podczas robienia zakupów przez internet. Nie dajmy zwieźć się „atrakcyjnym” ofertom.

Robiąc zakupy przez internet możemy spotkać się z ofertami, które bez wątpienia są ofertami bardzo atrakcyjnymi, uwzględniającymi różnego rodzaju rabaty, obniżki, bonusy, dodatki.

Są to promocje, które mają zachęcić potencjalnych klientów do zakupów i z całą pewnością są atrakcyjne, jednak jednocześnie powinny stanowić swego rodzaju sygnał ostrzegawczy. Zanim zdecydujemy się wydać nasze pieniądze warto poświęcić kilka chwil na sprawdzenie oferty.

O czym pamiętać?

  • robiąc zakupy przez internet należy korzystać tylko ze znanych i sprawdzonych sklepów internetowych lub portali aukcyjnych – takich, które zapewniają ubezpieczenie transakcji, czy też proponują nam zakupy z wykorzystaniem programów ochrony kupujących. Wówczas w przypadku oszustwa na naszą szkodę możemy starać się o zwrot poniesionych kosztów,
  • ważne jest także odpowiedzialne wybranie formy przesyłki i płatności – preferujmy odbiór osobisty, przesyłkę kurierską pobraniową z możliwością sprawdzenia zawartości,
  • wybierając sprzedawcę, warto zapoznać się z opiniami czy komentarzami, jakie wystawili mu inni kupujący. Sprawdźmy też, za co osoba ta otrzymała pozytywne komentarze, co było przedmiotem transakcji. Ustalmy, czy sprzedający wystawia na aukcji jeszcze inne towary oprócz tego, który nas interesuje, od kiedy jest użytkownikiem danego portalu aukcyjnego lub prowadzi sklep internetowy,
  • czytajmy dokładnie opisy ofert – nawet te „drobnym druczkiem”,
  • załóżmy odrębne konto z przypisaną do niego kartą płatniczą do zakupów w sieci – przelewając na niego kwotę transakcji; jest to szczególnie ważne, gdy dokonujemy płatności przy użyciu danych karty (kiedy podajemy: nr karty, datę jej ważności oraz kod CVV),
  • zadbajmy także o dobry program antywirusowy, który zmniejszy ryzyko przejęcia naszych danych,
  • nie dajmy się zwieść nierealnym promocjom. Bardzo często atrakcyjna, niska cena jest podstawowym „chwytem” wykorzystywanym przez oszustów.

Kupując przez internet należy zachować zdrowy rozsądek, podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz nie dać się ponieść emocjom związanym z tzw. „okazją cenową”.

KPP Sanok
zdjęcie poglądowe / pixabay.com

25-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)