REKLAMA
REKLAMA

NIEDZIELA: Zaklinając Karpaty! Święto tradycji, regionalizmu i folku

SANOK / PODKARPACIE. „KARPATY – ZAKLĘTE W DREWNIE” to impreza, która od lat zyskuje coraz większa grupę sympatyków. Jak co roku spotykamy się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Szczegóły na plakacie.

„Zaklęte w drewnie”
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku realizuje po raz kolejny imprezę pt. „Karpaty Zaklęte w Drewnie”, która finansowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, zaś głównym partnerem w realizacji jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, poprzez poszczególne nadleśnictwa (w bieżącym roku nadleśnictwa: Komańcza, Brzozów i Rymanów). W realizacji tego przedsięwzięcia pomagają jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, Państwowej Straży Pożarnej i Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Celem tej plenerowej imprezy jest przybliżenie wszystkich aspektów związanych z drewnem i jego obróbką. W jej ramach przewidujemy pokazy obróbki drewna, prezentacje dorobku poszczególnych nadleśnictw, gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od strony kulinarnej o doznania smakowe zadbają koła gospodyń wiejskich. Doświadczenia lat ubiegłych wskazują na ogromne zainteresowanie problematyką obróbki drewna we wszystkich jego aspektach. W tle imprezy odbywać się będzie kolejna giełda staroci „Galicyjska Graciarnia”.

Muzeum nasze, którego żywiołem jest drewno jest znakomitym miejscem do tego typu przedsięwzięć i promocji między innymi Lasów Państwowych.

Na scenie wystąpi m.in. rockowy zespół RSC. Tu w utworze Nocny kurs.

film: youtube.com / RSC Official

15-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)