REKLAMA
REKLAMA

NIEDZIELA: Zaklinając Karpaty! Święto tradycji, regionalizmu i folku

SANOK / PODKARPACIE. „KARPATY – ZAKLĘTE W DREWNIE” to impreza, która od lat zyskuje coraz większa grupę sympatyków. Jak co roku spotykamy się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Szczegóły na plakacie.

„Zaklęte w drewnie”
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku realizuje po raz kolejny imprezę pt. „Karpaty Zaklęte w Drewnie”, która finansowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, zaś głównym partnerem w realizacji jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, poprzez poszczególne nadleśnictwa (w bieżącym roku nadleśnictwa: Komańcza, Brzozów i Rymanów). W realizacji tego przedsięwzięcia pomagają jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, Państwowej Straży Pożarnej i Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Celem tej plenerowej imprezy jest przybliżenie wszystkich aspektów związanych z drewnem i jego obróbką. W jej ramach przewidujemy pokazy obróbki drewna, prezentacje dorobku poszczególnych nadleśnictw, gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od strony kulinarnej o doznania smakowe zadbają koła gospodyń wiejskich. Doświadczenia lat ubiegłych wskazują na ogromne zainteresowanie problematyką obróbki drewna we wszystkich jego aspektach. W tle imprezy odbywać się będzie kolejna giełda staroci „Galicyjska Graciarnia”.

Muzeum nasze, którego żywiołem jest drewno jest znakomitym miejscem do tego typu przedsięwzięć i promocji między innymi Lasów Państwowych.

Na scenie wystąpi m.in. rockowy zespół RSC. Tu w utworze Nocny kurs.

film: youtube.com / RSC Official

15-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)