REKLAMA
REKLAMA

Niedziele z PTTK. Tym razem z orlikiem w tle

W niedzielę warto wybrać się na wycieczkę w ramach organizowanych przez PTTK wypraw. Tym razem hasło przewodnie brzmi „Z orlikiem w tle”. Uczestnicy będą mieli między innymi okazję zobaczyć nową ekspozycję Muzeum Magurskiego Parku Narodowego im. Jana Szafrańskiego w Krempnej i  odnaleźć ślady niezwykle dramatycznej bitwy z okresu I wojny światowej – cmentarz wojenny zaprojektowany przez Dusana Jurkovica.

Przewodnicy Mariola i Paweł Tys:  

– Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji wycieczki z cyklu ,,W niedzielę za miastem z przewodnikiem PTTK”. Tym razem zabierzemy Państwa na wyprawę ,,Z orlikiem w tle”. Będziemy mieli okazję zobaczyć nową ekspozycję Muzeum Magurskiego Parku Narodowego im. Jana Szafrańskiego w Krempnej oraz obejrzeć 30 – minutowy spektakl przyrodniczy obrazujący historię kształtowania się obecnego stanu przyrody tego terenu. Na położonym nieopodal wzgórzu zwanym ,,Łokieć” odnajdziemy ślady niezwykle dramatycznej bitwy z okresu I wojny światowej – cmentarz wojenny zaprojektowany przez Dusana Jurkovica. Opuszczając Krempną udamy się na wędrówkę prowadzącą ścieżką przyrodniczą o nazwie ,,Kiczera”. Oprócz ciszy, spokoju i pięknego widoku zaoferuje nam ona bogactwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe, a jej łagodnie nachylone stoki bardzo przyjaźnie zachęcą piechurów w każdym wieku do jej poznania. Naszą wycieczkę zakończymy wspólnym ogniskiem na śródleśnej polanie, a dla chętnych osób odbędą się konkursy z nagrodami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z poprzedniej wycieczki z cyklu „W niedzielę za miasto”:

Źródło: PTTK

Zdjęcia: Marzena Nebesio

15-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)