REKLAMA
REKLAMA

Nielegalny transport alkoholu zatrzymany na granicy

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali transport 23 tys. litrów alkoholu podczas kontroli samochodu ciężarowego w Barwinku. W naczepie pojazdu znajdowało się 23 opakowań typu mauser, każde o pojemności tysiąca litrów.

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali do kontroli w rejonie byłego przejścia granicznego w Barwinku samochód ciężarowy z naczepą, który jechał ze Słowacji do Polski. Zgodnie z dokumentami okazanymi przez kierowcę pojazdu, w samochodzie przewożony był koncentrat płynu do spryskiwaczy.

Podczas rewizji pojazdu, funkcjonariusze KAS powzięli podejrzenia co do tożsamości przewożonego towaru i pobrali próbki do badań laboratoryjnych, podczas których stwierdzono, że alkohol został niewłaściwe skażony tj. niezgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25 czerwca 2008 r. w sprawie środków dopuszczonych do skażania alkoholu etylowego.

Jak ustalili funkcjonariusze, kwota uszczupleń podatku akcyzowego mogła wynieść w tym przypadku ponad 1,2 mln złotych.

Trwają dalsze czynności w tej sprawie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie.

st. rachm. Edyta Chabowska
rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

15-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)