REKLAMA
REKLAMA

Nielegalny transport alkoholu zatrzymany na granicy

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali transport 23 tys. litrów alkoholu podczas kontroli samochodu ciężarowego w Barwinku. W naczepie pojazdu znajdowało się 23 opakowań typu mauser, każde o pojemności tysiąca litrów.

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali do kontroli w rejonie byłego przejścia granicznego w Barwinku samochód ciężarowy z naczepą, który jechał ze Słowacji do Polski. Zgodnie z dokumentami okazanymi przez kierowcę pojazdu, w samochodzie przewożony był koncentrat płynu do spryskiwaczy.

Podczas rewizji pojazdu, funkcjonariusze KAS powzięli podejrzenia co do tożsamości przewożonego towaru i pobrali próbki do badań laboratoryjnych, podczas których stwierdzono, że alkohol został niewłaściwe skażony tj. niezgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25 czerwca 2008 r. w sprawie środków dopuszczonych do skażania alkoholu etylowego.

Jak ustalili funkcjonariusze, kwota uszczupleń podatku akcyzowego mogła wynieść w tym przypadku ponad 1,2 mln złotych.

Trwają dalsze czynności w tej sprawie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie.

st. rachm. Edyta Chabowska
rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

15-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)