REKLAMA
REKLAMA

OBWODNICA SANOKA: Inwestycja w zimowej odsłonie. ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA

SANOK / PODKARPACIE. W ostatnim kwartale 2018 roku obwodnica Sanoka nabrała już bardzo wyraźnych kształtów. Widzicie już te nowe drogi i obiekty? Zobaczcie relację z lotu ptaka!

Przypomnijmy, że umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka w ciągu DK28 podpisano 9 lutego 2016 r. Wykonawcą prac jest Konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Wartość umowy opiewa na 140 mln zł brutto. Początek obwodnicy zlokalizowany będzie na skrzyżowaniu istniejącej DK28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z DK84. Obwodnica będzie miała długość blisko 7 km. A jej początkowy koszt to ponad 140 mln złotych.

Ponadto do Sanoka trafi dodatkowo blisko 144 mln złotych z funduszy unijnych, które także zasilą budżet na tę inwestycję, która cieszy nie tylko sanoczan ale i parlamentarzystów jak i turystów.

 

Wedle informacji przedstawionych przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, na dzień 12 grudnia globalne zaawansowanie prac, według analizy programu dla etapu robót, branży drogowej wynosi – 52%, branży mostowej – 51% , tzw. robót branżowych (sieci gazowej, kanalizacyjnej, wodociągowej itp.) – 35%.

 

obwodnicasanoka.pl/GDDKiA Rzeszów

11-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)