REKLAMA
REKLAMA

ŚMIECI: Bez niespodzianki w Zarszynie i Tyrawie. Szykują się podwyżki

ZARSZYN / PODKARPACIE. Nie ma wyjątku w gminie Zarszyn. I tu od 1 lutego obowiązywać będą nowe stawki w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2019 roku.

Za odpady zbierane w sposób selektywny stawka poprzednia wynosiła 7,24 zł miesięcznie od osoby, jeżeli odpady nie były zbierane w sposób selektywny to 14,00 zł miesięcznie od osoby.

Stawki za gospodarowanie odpadami po zmianach wynoszą: 12,50 zł/miesiąc od osoby za odpady zbierane w sposób selektywny i 25,00 zł/miesiąc od osoby jeżeli odpady nie będą zbierane w sposób selektywny.

– Ze względu na wzrost kosztów obsługi systemu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy Zarszyn zaistniała konieczność zmiany stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Przyjęte stawki opłat wynikają z kalkulacji kosztów po rozstrzygnięciu przetargu na usługę odbioru odpadów na 2019 r. oraz ze wzrostu cen za przyjęcie do ZUO w Krośnie zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów ulegających biodegradacji i zbieranych selektywnie – tłumaczy Magdalena Gajewska, wójt gminy Zarszyn.

 

grafika: UG ZarszynTYRAWA WOŁOSKA / PODKARPACIE. W gminie Tyrawa Wołoska obowiązywały najniższe stawki za śmieci, analizując opłaty w gminach naszego powiatu. Po podwyżkach, które są konieczne stawki będą zbliżone

Obecnie cena za 1 osobę segregującą śmieci wynosi 6 zł, natomiast za osobę niesegregującą śmieci 10 zł. na ostatniej sesji Rady Gminy Tyrawa Wołoska przyjęto uchwałę zmieniającą stawki za odbiór śmieci. Nowa uchwała ustala cenę 14 zł za osobę, która segreguje odpady i 23 zł, gdy tego nie robi.

– Podniesienie cen za odpady komunalne spowodowane jest podwyżką cen od firm, które zajmują się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów oraz wzrostem cen za prowadzenie PSZOK, wzrostem wynagrodzenia dla pracownika odpowiedzialnego za śmieci, w związku ze wzrostem płacy minimalnej od 1 stycznia 2019 r. – informuje Ewa Dudka podinspektor ds. Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Tyrawa Wołoska.

Harmonogram odbioru śmieci w gminie Tyrawa Wołoska zostanie ustalony w najbliższym czasie.

red.

zdjęcie poglądowe / pixabay.com


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GMINA BESKO: Koszty wywozu i zagospodarowania odpadów wzrosły o połowę

Śmieci w gminie Komańcza: Plan zakłada podwyżkę o 160%. Winni m.in mieszkańcy

Opłaty za śmieci w gminie Sanok: „Koszty będą wyższe i to znacząco”

Wzrosną opłaty za śmieci. W Bukowsku nawet o połowę

12-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)