REKLAMA
REKLAMA

OBWODNICA SANOKA: Odliczacie tygodnie do końca prac? (VIDEO, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Krajobraz wokół budowanej obwodnicy jest nie do poznania. Mieszkańcy odliczają tygodnie do otwarcia drogi, która ma odciążyć ruch w mieście. Kiedy pierwszy raz przejedziemy nową trasą? 

 

Wedle informacji przedstawionych przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, na dzień 8 lipca globalne zaawansowanie prac, według analizy programu dla etapu robót, branży drogowej wynosi – 64,02%, branży mostowej – 79,05% , tzw. robót branżowych (sieci gazowej, kanalizacyjnej, wodociągowej itp.) – 57,49%

Przypomnijmy, że umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka w ciągu DK 28 podpisano 9 lutego 2016 r. Wykonawcą prac jest Konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Wartość umowy opiewa na 140 mln zł brutto. Początek obwodnicy zlokalizowany jest na skrzyżowaniu istniejącej DK 28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z DK 84. Obwodnica ma długość blisko 7 km.

Z niecierpliwością czekamy na finał prac. Obwodnica za kilkanaście tygodni będzie gotowa, a środki na ten cel zabezpieczono z różnych źródeł. Teraz otwarcie miasta, chociażby dla inwestycji czy uwolnienie centrum od nadmiernego ruchu samochodowego, staje się faktem – mówi poseł Piotr Uruski.

Budowa nowej Obwodnicy Sanoka ma duże znaczenie dla poprawy jakości regionalnych powiązań komunikacyjnych, jednocześnie inwestycja ma pomóc wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta, co poprawi komfort życia mieszkańców Sanoka.

 

foto/video: obwodnicasanoka.pl

02-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)