REKLAMA
REKLAMA

Dawid „Cygan” Kostecki nie żyje. Bokser popełnił samobójstwo

POLSKA. Dotarła do nas przykra informacja o śmierci znanego rzeszowskiego pięściarza Dawida Kosteckiego. Sportowiec popełnił samobójstwo w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. 

Informację o tym, że Dawid Kostecki nie żyje, podał za pośrednictwem Twittera Mateusz Borek. „Cygan” urodził się 27 czerwca 1981 roku w Rzeszowie. Był synem polsko-romskiego małżeństwa. Uznawano go za jeden z największych talentów polskiego boksu. W swojej burzliwej karierze zdobył wiele tytułów. Był młodzieżowym mistrzem świata WBC. Największe sukcesy odnosił w wadze półciężkiej – zdobył mistrzostwo WBF, IBC i WBFed.

Kariera Kosteckiego nie rozwinęła się tak dobrze, jak prognozowano. Zastopowały ją problemy z prawem pięściarza. Jeszcze zanim został zawodowym sportowcem, odsiedział rok za pobicie. W 2007 roku Centralne Biuro Śledcze zatrzymało „Cygana” w Warszawie. Bokser trafił do aresztu, jednak został z niego zwolniony po wpłaceniu 60 tys. złotych poręczenia majątkowego. Za Kosteckiego poręczył również prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.

 

W 2011 roku, decyzją Sądu Okręgowego w Rzeszowie, Dawid Kostecki został skazany na dwa i pół roku więzienia za założenie grupy przestępczej czerpiącej korzyści z nierządu, a także za kierowanie nią. Wyrok ten podtrzymał w 2012 roku rzeszowski Sąd Apelacyjny. Pięściarz wyszedł na wolność w 2014 roku, ale nie był to koniec jego kłopotów z prawem.

W 2015 roku „Cygan” został zawieszony na dwa lata za stosowanie dopingu w walce z Andrzejem Sołdrą w listopadzie roku poprzedniego. Bokser zaprzeczył, jakoby brał doping.

Kostecki ponownie wkroczył na przestępczą ścieżkę. W czerwcu 2016 roku został aresztowany przez CBŚP w Lublinie za kierowanie kolejną grupą przestępczą. Tym razem nie zajmowała się ona jednak czerpaniem korzyści z nierządu, a obrotem kradzionymi na terenie Unii Europejskiej samochodami, legalizowaniem ich, praniem brudnych pieniędzy i wyłudzaniem podatków. W czerwcu 2017 roku tarnobrzeski sąd skazał „Cygana” na pięć lat więzienia. Pięściarz dobrowolnie poddał się karze.

W swojej karierze Dawid Kostecki stoczył 41 walk, z których wygrał 39, w tym 25 przez nokaut.

Rzecznik prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, ppłk. Elżbieta Krakowska, poinformowała, że Dawid Kostecki powiesił się na pętli z prześcieradła w Areszcie Śledczym Warszawa-Białołęka.

zdjęcie: Dawid Kostecki PolishGipsy Dżyngis-chan / Facebook

Źródło: Twitter, Wikipedia, WP Sportowe Fakty

02-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)