REKLAMA
REKLAMA

Operacja się udała! Julek nabiera sił (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Udała się operacja serduszka małego Julka z Sanoka! Trwający 12 godzin zabieg zakończył się pełnym powodzeniem, a chłopczyk dochodzi do siebie, nabierając sił pod okiem wybitnych specjalistów ze Stanów Zjednoczonych. Rodzice Julka z dnia na dzień przekazują kolejne dobre informacje.

Kochani! Operacja się udała! Trwała 12 godzin. Zgodnie z planem zamknięte zostały ubytki międzykomorowy i między przedsiąkowy i zespolenie systemowo płucne zostało usunięte. Julek ma dwie nowe zastawki: aortalną, która jest mechaniczna i płucną homogenną. Krążenie jest dwukomorowe z saturacją 100%, (wcześniej było nawet 67)! TO NIEWIARYGODNIE! – informuje Ewelina Wojtanowicz-Świdurska, mama chłopca.

Julek jest na własnym krążeniu, ale klatka piersiowa jest wciąż otwarta (na dzień 25.08.2019 – przyp. red.), to normalna procedura by zeszła opuchlizna. Dr Hanley powiedział, że jego serce jest bardzo silne! To niesamowity, skromny człowiek, cudotwórca. Teraz kilka dni Julek spędzi na intensywnej terapii. Trzymajcie dalej kciuki mocno za Juleczka i za szybki powrót do sprawności. Niech nie wystraszą was zdjęcia – tak wygląda dziecko po operacji serca, a wierzcie, że widzieliśmy go w gorszym stanie, tu wygląda naprawdę dobrze! – relacjonuje dalej mama Julka.

Wyniki badań są dobre. Julek powoli się budzi i zaczął otwierać oczka! Zobaczcie jaki jest różowiutki! – cieszą się rodzice chłopca.

Klatka piersiowa zamknięta – kolejny krok za nami – poinformowali rodzice chłopca dzisiaj w nocy.

Dziękujemy za wasze wsparcie, modlitwy, kciuki, całą pozytywną energię! Julek dalej was potrzebuje! Będziemy Was informować na bieżąco. Wierzymy w to, że koszmar, który zgotowali nam lekarze w Warszawie to już tylko przeszłość. Po tym wszystkim, po całej drodze, którą przeszliśmy, musi być już tylko lepiej. DZIĘKUJEMY! – mówi Ewelina Wojtanowicz-Świdurska.

źródło: Red., Facebook.com: Julek – nasze waleczne serce, Ewelina Wojtanowicz-Świdurska

27-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook