REKLAMA
REKLAMA

Patriotyczne śpiewanie z SOULEM i SOULIKAMI. Zobacz VIDEO i fotorelację!

SANOK / PODKARPACIE. Na dziedzińcu sanockiego zamku kolejny raz rozbrzmiały patriotyczne pieśni. Na scenie zespół wokalny SOUL oraz dziecięce SOULIKI pod dyrekcją Moniki Brewczak, przy akompaniamencie Bartłomieja Grzebieniaka. Na widowni słuchacze, którzy wtórowali zespołom, korzystając ze śpiewników, przygotowanych na tą szczególną okazję.

Już po raz piąty na dziedzińcu sanockiego zamku w dniu Święta Wojska Polskiego, zaproszeni przez Starostę Sanockiego Stanisława Chęć, mieszkańcy powiatu sanockiego spotkali się, aby wspólnie zaśpiewać piosenki wojskowe i patriotyczne. Połączone śpiewanie odbywało się przy akompaniamencie występu Zespołów „Soul” i „ Souliki” pod dyrekcją Moniki Brewczak.

To właśnie ona, będąc duchem sprawczym kolejnych spotkań, opracowała śpiewnik, który wydrukowany przez Starostwo Powiatowe trafił do uczestników.

Wśród uczestników dostrzegliśmy posła Piotra Uruskiego i wójta Bukowska Marka Bańkowskiego. Jednak najbardziej cieszy liczny udział dzieci i młodzieży – czytamy na stronie sanockiego starostwa.

Idea koncertów zrodziła się kilka lat temu, gdy z okazji Święta Niepodległości w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku zorganizowano wspólne muzykowanie. Nadkomplet uczestników tego spotkania zainspirował do poszukiwania bardziej otwartej formuły, która urzeczywistniła się w sierpniowym koncercie.

Kolejne jego edycje są możliwe tylko dzięki zaangażowaniu dyrektora Muzeum Historycznego w Sanoku Wiesława Banacha i pracowników Muzeum, którzy dbają o jak najlepsze przygotowanie sceny i widowni.

 

 

 

foto: Starostwo Powiatowe w Sanoku

video: Marek Michalski

retransmisje: SOUL Sanok/Facebook

16-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)