REKLAMA
REKLAMA

Patrole policji i straży rybackiej nad rzekami i jeziorami (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Od początku czerwca policjanci przy wsparciu innych służb patrolują okolicę zbiorników wodnych. Wspólnym działaniom przyświeca jeden cel – BEZPIECZEŃSTWO. Pamiętajmy jednak, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku, a woda to przede wszystkim żywioł. Przez całe wakacje policjanci będą prowadzić działania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Od czerwca, policjanci i funkcjonariusze Straży Rybackiej podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa nad wodą. Ważna jest świadomość osób korzystających z akwenów, że zawsze mogą zwrócić się o pomoc do wykwalifikowanych służb. Fale upałów powodują, że coraz więcej osób korzysta z ochłodzenia, które daje woda. Pamiętajmy jednak, że jest to przede wszystkim żywioł. Mimo wielu apeli służb, z całego kraju napływają informacje o utonięciach. Filarem bezpieczeństwa jest nasza własna świadomość zagrożeń oraz przestrzeganie podstawowych zasad obowiązujących nad wodą. Zdrowy rozsądek przede wszystkim!

Trwa trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. To akcja poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą ma na celu propagowanie właściwego zachowania w rejonie akwenów, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych. Elementem akcji jest konkurs dla dzieci i młodzieży pn. „Filmowy przeWODNIK”. Konkurs na spot filmowy rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do 10 września.

Akcja poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą ma na celu propagowanie właściwego zachowania w rejonie akwenów, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć i utonięć zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych. Akcja będzie realizowana do końca września w miejscach letniego wypoczynku (kolonie, obozy itp.), jak również na piknikach, festynach i spotkaniach plenerowych, a szczególnie zintensyfikowane działania będą na terenach obszarów wodnych, a także ośrodków rekreacji i wypoczynku. Jak co roku policjanci przypominać będą wszystkim wypoczywającym nad wodą (również wędkarzom) o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

19-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)