REKLAMA
REKLAMA

Patrole policji i straży rybackiej nad rzekami i jeziorami (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Od początku czerwca policjanci przy wsparciu innych służb patrolują okolicę zbiorników wodnych. Wspólnym działaniom przyświeca jeden cel – BEZPIECZEŃSTWO. Pamiętajmy jednak, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku, a woda to przede wszystkim żywioł. Przez całe wakacje policjanci będą prowadzić działania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Od czerwca, policjanci i funkcjonariusze Straży Rybackiej podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa nad wodą. Ważna jest świadomość osób korzystających z akwenów, że zawsze mogą zwrócić się o pomoc do wykwalifikowanych służb. Fale upałów powodują, że coraz więcej osób korzysta z ochłodzenia, które daje woda. Pamiętajmy jednak, że jest to przede wszystkim żywioł. Mimo wielu apeli służb, z całego kraju napływają informacje o utonięciach. Filarem bezpieczeństwa jest nasza własna świadomość zagrożeń oraz przestrzeganie podstawowych zasad obowiązujących nad wodą. Zdrowy rozsądek przede wszystkim!

Trwa trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. To akcja poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą ma na celu propagowanie właściwego zachowania w rejonie akwenów, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych. Elementem akcji jest konkurs dla dzieci i młodzieży pn. „Filmowy przeWODNIK”. Konkurs na spot filmowy rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do 10 września.

Akcja poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą ma na celu propagowanie właściwego zachowania w rejonie akwenów, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć i utonięć zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych. Akcja będzie realizowana do końca września w miejscach letniego wypoczynku (kolonie, obozy itp.), jak również na piknikach, festynach i spotkaniach plenerowych, a szczególnie zintensyfikowane działania będą na terenach obszarów wodnych, a także ośrodków rekreacji i wypoczynku. Jak co roku policjanci przypominać będą wszystkim wypoczywającym nad wodą (również wędkarzom) o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

19-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)