REKLAMA
REKLAMA

Patryk Bilański z Rozpucia zdobył mistrzostwo świata! (FOTO)

4-6 grudnia 2019 w Rumi odbyły się Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu, czyli siłowaniu na ręce. Spartan Rymanów reprezentowało dwóch zawodników: Patryk Bilański pochodzący ze wsi Rozpucie (powiat sanocki) – kategoria junior 70kg oraz Adrian Biega pochodzący z Rymanowa – kategoria junior 80kg. Towarzyszył im trener i kapitan Reprezentacji Polski Grzegorz Nowotarski.

Patryk Bilański
1 miejsce – ręka prawa – junior 70kg – Mistrz Świata 2019
1 miejsce – ręka lewa – junior 70kg – Mistrz Świata 2019

Adrian Biega
2 miejsce – ręka prawa – junior 80kg – v-ce Mistrz Świata 2019
2 miejsce – ręka lewa – junior 80kg – v-ce Mistrz Świata 2019

– Mistrzostwa świata były bardzo udane, ale już zaczynam myśleć o tym co przede mną. W przyszłym roku planuje walczyć o mistrzostwo Polski w kategorii junior oraz kategorii senior w wadze 70 kg. Tym samym dostać się na mistrzostwa Europy, które odbędą się na Ukrainie – zdrada Patryk Bilański, mistrz świata w armwrestlingu.

– Jako trener jestem bardzo dumny z chłopaków, wykonali kawał dobrej pracy. Przygotowania trwały już od końca 2018 roku, chłopaki szykowali się na Mistrzostwa Polski, gdzie Patryk zajął drugie miejsce a Adrian został Mistrzem Polski. To dało im możliwość startu na Mistrzostwach Europy i Świata. Niestety na Mistrzostwa Europy nie mieliśmy funduszy, aby wystartować w Grecji więc chłopaki musieli odpuścić, następnie przyszedł czas na Mistrzostwa Świata które odbywały się w Polsce co znacząco obniżyło koszty wyjazdu – komentuje Grzegorz Nowotarski.

Trener Spartan z różnych powodów nie wystartował w zawodach, niemniej sam wyjazd i dla niego okazał się udany. Grzegorz Nowotarski zdał bowiem egzamin na sędziego międzynarodowego. Może więc od tej pory sędziować w zawodach najwyższej rangi, tj. Mistrzostwa Europy i Świata.

Całej trójce serdecznie GRATULUJEMY!

foto: materiały nadesłane

13-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)