REKLAMA
REKLAMA

Patryk Bilański z Rozpucia zdobył mistrzostwo świata! (FOTO)

4-6 grudnia 2019 w Rumi odbyły się Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu, czyli siłowaniu na ręce. Spartan Rymanów reprezentowało dwóch zawodników: Patryk Bilański pochodzący ze wsi Rozpucie (powiat sanocki) – kategoria junior 70kg oraz Adrian Biega pochodzący z Rymanowa – kategoria junior 80kg. Towarzyszył im trener i kapitan Reprezentacji Polski Grzegorz Nowotarski.

Patryk Bilański
1 miejsce – ręka prawa – junior 70kg – Mistrz Świata 2019
1 miejsce – ręka lewa – junior 70kg – Mistrz Świata 2019

Adrian Biega
2 miejsce – ręka prawa – junior 80kg – v-ce Mistrz Świata 2019
2 miejsce – ręka lewa – junior 80kg – v-ce Mistrz Świata 2019

– Mistrzostwa świata były bardzo udane, ale już zaczynam myśleć o tym co przede mną. W przyszłym roku planuje walczyć o mistrzostwo Polski w kategorii junior oraz kategorii senior w wadze 70 kg. Tym samym dostać się na mistrzostwa Europy, które odbędą się na Ukrainie – zdrada Patryk Bilański, mistrz świata w armwrestlingu.

– Jako trener jestem bardzo dumny z chłopaków, wykonali kawał dobrej pracy. Przygotowania trwały już od końca 2018 roku, chłopaki szykowali się na Mistrzostwa Polski, gdzie Patryk zajął drugie miejsce a Adrian został Mistrzem Polski. To dało im możliwość startu na Mistrzostwach Europy i Świata. Niestety na Mistrzostwa Europy nie mieliśmy funduszy, aby wystartować w Grecji więc chłopaki musieli odpuścić, następnie przyszedł czas na Mistrzostwa Świata które odbywały się w Polsce co znacząco obniżyło koszty wyjazdu – komentuje Grzegorz Nowotarski.

Trener Spartan z różnych powodów nie wystartował w zawodach, niemniej sam wyjazd i dla niego okazał się udany. Grzegorz Nowotarski zdał bowiem egzamin na sędziego międzynarodowego. Może więc od tej pory sędziować w zawodach najwyższej rangi, tj. Mistrzostwa Europy i Świata.

Całej trójce serdecznie GRATULUJEMY!

foto: materiały nadesłane

13-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)