REKLAMA
REKLAMA

Pijany, wychodząc z autobusu, zabłądził. Gwałtownie wchodził na jezdnię

POWIAT BRZOZOWSKI. Od piątku do niedzieli policjanci trzykrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi nietrzeźwych osób. Wszyscy mężczyźni znajdowali się w okolicznościach zagrażających ich życiu. Gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na tego rodzaju interwencje.

W piątek przed godz. 23, policjanci patrolujący teren Jasienicy Rosielnej zwrócili uwagę na mężczyznę leżącego i śpiącego na ławce przy przystanku autobusowym. Funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję. Po przebudzeniu się 42-latek powiedział mundurowym, że gdy wracał do swojego miejsca zamieszkania zmęczył się i postanowił odpocząć. Prawdopodobnie wtedy zasnął. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Z uwagi na to, że mężczyzna znajdował się w okolicznościach zagrażających jego życiu, a mieszka sam i nie było żadnej osoby, której mógł zostać przekazany, policjanci przewieźli go do brzozowskiej komendy celem wytrzeźwienia.

Dwie godziny później policjanci zostali skierowani przez dyżurnego jednostki na ul. Legionistów w Brzozowie. Z treści zgłoszenia wynikało, że w okolicy ronda miał leżeć nietrzeźwy mężczyzna. Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce, zauważyli mężczyznę, który gwałtownie wchodził na jezdnię wprost pod nadjeżdżające pojazdy. Na widok policjantów mężczyzna stał się agresywny i wykrzykiwał wulgaryzmy. Jego mowa była bełkotliwa. Ponadto 35-latek miał problem z utrzymaniem równowagi. Nie poddał się również badaniu na stan trzeźwości. Mężczyzna swoim zachowaniem stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla swojego zdrowia i życia. 35-latek został przewieziony do miejsca zamieszkania i przekazany rodzinie.

W niedzielę około godz. 1.30 dzielnicowi z Posterunku Policji w Haczowie interweniowali w związku ze zgłoszeniem o nietrzeźwym mężczyźnie w Jasienicy Rosielnej. Funkcjonariusze na miejscu zastali zgłaszające interwencję oraz pijanego 36-latka. Z ustaleń mundurowych wynikało, że młody człowiek wysiadł z autobusu zdecydowanie za wcześnie i nie znając terenu zabłądził. Jak przekazał policjantom, chodził od kilku godzin po okolicy i nie był zorientowany co do miejsca, w którym się znajdował. Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W związku z tym, że nie było możliwości przekazania go członkom rodziny, został przewieziony do komendy w celu wytrzeźwienia.

Pamiętajmy, że każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych, niezaradnych życiowo lub znajdujących się pod wpływem alkoholu, które narażone są na wyziębienie organizmu, może uratować czyjeś życie! Nie bądźmy obojętni i reagujmy jeśli widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod bezpłatny numer alarmowy 112.

KPP Brzozów

19-02-2019




Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

bosio2019-02-19 10:13:21
0 0
Nie rozumiem,po co Wy piszecie o pijakach? Ja np. osobiście nie piję alkoholu od drugiej klasy podstawówki i dobrze się czuję.Pijakami niech się zajmuje policja i terapeuci w Żurawicy,a nie taki poważny portal.
Antysemita2019-02-19 10:42:31
0 0
Wstydzilibysie się takie g...nr bzdurne newsy pisać, żeby tylko mieszać w tym kotle , żeby się obrzucać fekalistycznymi komentarzami, działanie takie samo,jak państwa Izrael
Milicjant2019-02-19 10:48:03
0 0
A gdzie tytuł"Bohaterska postawa służb"
... 2019-02-19 10:51:10
0 0
Piszcie co się dzieje w Sanoku a nie o rabarbara.
domino moskalewicz2019-02-19 11:16:49
0 0
bosio Ty już nie pijesz bo?............................................już żeś swoje wypił!!!!!! hahahahaahha limit przysługujący na jedno życie wykorzystałeś za 25 ! hahaahahaha a może i więcej? hmmm;)
bosio2019-02-19 11:42:56
0 0
Proszę nie obrażać porządnego i szanowanego człowieka,a za takiego jestem uważany przez przeważającą część naszego lokalnego społeczeństwa.Takie pomawianie mnie jakobym nadużywał kiedykolwiek alkoholu,psuje moją moją doskonałą reputację.Mój adwokat wkrótce wyśle państwu pismo z żądaniem przeprosin.
moskalewicz2019-02-19 12:35:27
0 0
bosio przepraszam,ale w piciu alkoholu nie ma nic złego a wprost przeciwnie w dzisiejszych czasach jest to nawet postawa ...patriotyczna. Wpływy do budżetu państwa opierają się głównie na podatkach a w dużej mierze na akcyzach z alkoholu i innych używek wiec czym więcej np. pijesz tym wiecęj wspomagasz np;500 plus MOPS sanocki że nie wspomnę o wszystkich potrzebujących pomocy obywateli tego jakże pięknego kraju. tak więc bosio na zdrowie i nie żałuj sobie bo potrzeb jest wiele. ps życie w totalnej ascezie nie przynosi nikomu pożytku a wprost odwrotnie stawia Cię w szeregu pasożytów społecznych mających wszystko i wszystkich w d...e !
RaSA 2019-02-19 13:23:09
0 0
W tym rejonie nie da na trzeźwo żyć
Zenek B.2019-02-19 13:46:28
0 0
Szkoda tych ludzi - jeszcze tacy młodzi - w durny sposób rozpieprzają swoje zdrowie, później na komisję i na rentę? Wątroba ważna rzecz
xxxX2019-02-19 14:41:38
0 0
"Pijany, wychodząc z autobusu, zabłądził". Niezły tytuł. Można, wychodząc z autobusu, zabłądzić? Przecież najpierw trzeba wyjść, później można zabłądzić.
bosio2019-02-19 19:49:27
0 0
@Wiesław Sabat.Trochę więcej dystansu do siebie i innych,a na pewno będzie żyło się Panu lepiej.I jeszcze jedna,dobra rada.Proszę nie łączyć wszystkiego z polityką,.Niech Pan przynajmniej na chwilę o niej nie myśli.Daję Panu słowo,że nie zamierzam na nikogo nasyłać "swojego adwokata",którego zresztą nie mam.A zwłaszcza na "domino i moskalewicza" z którymi, się nieżle znam,przynajmniej mam takie odczucie.Hahahaha!!!Trochę luzu Panie Wiesław!! Hahaha!
moskalewicz2019-02-20 01:01:05
0 0
Panie Wiesławie zawsze byłem nie zarejestrowany ;) tak jakoś wyszło :) a co do bosia to powiem tak,a zresztą co tam będę dużo mówił poprostu dużo zdrowia dziejku;)
żuljo2019-02-20 07:07:18
0 0
W rabarbarewie to powinni obligatoryjnie zabierać wszystkim prawko, przecież oni bez wódy jak bez tlenu...