REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Tragiczny początek weekendu. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch tragicznych wypadków, do których doszło wczoraj wieczorem. W Kupnie zginęła piesza potrącona przez kierowcę renaulta, a w wyniku zderzenia trzech pojazdów na autostradzie A4 w Bratkowicach, jedna osoba zmarła, trzy trafiły do szpitala.

Do pierwszego wypadku doszło przed godz. 18, w Kupnie w powiecie kolbuszowskim, na drodze krajowej nr 9. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu marki Renault Trafic potrącił kobietę, która znajdowała się na jego pasie ruchu. W wyniku doznanych obrażeń, mimo podjętej reanimacji, 69-letnia mieszkanka Kolbuszowej zmarła. 49-letni kierowca, mieszkaniec powiatu przeworskiego, był trzeźwy.

Około godz. 18.30, na autostradzie A4, na wysokości miejscowości Bratkowice, doszło do zderzenia trzech pojazdów. Policjanci ustalili wstępnie, że kierowca ciężarowego renault z przyczepą, jadąc w kierunku Łańcuta, z powodu awarii pojazdu, zatrzymał się na pasie awaryjnym. Na stojącą ciężarówkę najechał jadący w tym samym kierunku kierowca dostawczego iveco, a w iveco uderzył jeszcze jadący za nim hyundai. W wyniku doznanych obrażeń, na miejscu wypadku zmarł pasażer iveco – 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

Ranni w wypadku zostali kierujący iveco 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, 23-letnia kobieta kierująca hyundaiem i jej 23-letni pasażer, mieszkańcy powiatu gorlickiego. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala. 30-letni kierowca ciężarowego renaulta, mieszkaniec powiatu leżajskiego, nie odniósł obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Na miejscu wypadku, policjanci prowadzili czynności, pod nadzorem prokuratora. Utrudnienia na autostradzie, związane z tym zdarzeniem, trwały kilka godzin.

KWP

14-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)