REKLAMA
REKLAMA

Policjanci na koniach podczas targów w Lutowiskach (ZDJĘCIA)

LUTOWISKA / PODKARPACIE. W Lutowiskach odbyła się XVIII edycja Powojennych Targów Końskich. Impreza, nawiązująca do tradycji związanej z jarmarkami, jak zwykle zgromadziła setki turystów i mieszkańców gminy. Wzięli w niej również udział policjanci z Zespołu Policji Konnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W sobotę w Lutowiskach odbyły się XVIII Powojenne Targi Końskie. Impreza ta nawiązuje do przedwojennej tradycji organizowania jarmarków w Lutowiskach. Podczas targów organizowane są między innymi: parada koni oraz pokazy ścieżki huculskiej. Ponadto odbywają się całodniowe targi rękodzieła artystycznego i ludowego. W pokazach wzięli udział policjanci z Zespołu Policji Konnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Konie służbowe na co dzień używane są do służby patrolowej i zabezpieczania imprez masowych na terenie Rzeszowa i jednostek terenowych. Taka forma służby sprawdza się szczególnie w jednostkach terenowych garnizonu podkarpackiego, gdzie policja konna patroluje między innymi tereny leśne.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

08-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)