REKLAMA
REKLAMA

Ponad 150 wykonawców podczas Przeglądu Kolęd i Pastorałek MDK (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku już po raz 11. W związku z coraz większym zainteresowaniem uczestników, organizatorzy podjęli decyzję o rozłożeniu przesłuchań konkursowych na dwa dni. Dnia 30 stycznia przesłuchano kolędników (17 solistów oraz 4 zespoły) z przedszkoli oraz klas 1-3 szkoły podstawowe, w tych kategoriach zgłosiło się 69 uczestników. Dnia 31 stycznia przesłuchano kolędników (42 solistów oraz 8 zespołów) z klas 4-8 szkoły podstawowe, 3 gimnazjalnej oraz uczniów szkół średnich, w tych kategoriach zgłosiło się 85 uczestników. Łącznie w konkursie wzięło udział 154 wykonawców.

Przez dwa dni sala Klubu Naftowca „Górnik” była wypełniona po brzegi, młodym artystom towarzyszyli nauczyciele, rodzina i przyjaciele.

Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Uroczystego otwarcia dokonał wicestarosta sanocki Janusz Cecuła. Nagrody Laureatom ufundował Powiat Sanocki, a poczęstunek Gmina Miasta Sanoka.

Nagrodę główną – Statuetki „Śpiewający Anioł” zaprojektowała plastyczka z Młodzieżowego Domu Kultury Małgorzata Biega-Węgrzyn.

źródło: MDK Sanok

06-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)