REKLAMA
REKLAMA

Ponad 150 wykonawców podczas Przeglądu Kolęd i Pastorałek MDK (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku już po raz 11. W związku z coraz większym zainteresowaniem uczestników, organizatorzy podjęli decyzję o rozłożeniu przesłuchań konkursowych na dwa dni. Dnia 30 stycznia przesłuchano kolędników (17 solistów oraz 4 zespoły) z przedszkoli oraz klas 1-3 szkoły podstawowe, w tych kategoriach zgłosiło się 69 uczestników. Dnia 31 stycznia przesłuchano kolędników (42 solistów oraz 8 zespołów) z klas 4-8 szkoły podstawowe, 3 gimnazjalnej oraz uczniów szkół średnich, w tych kategoriach zgłosiło się 85 uczestników. Łącznie w konkursie wzięło udział 154 wykonawców.

Przez dwa dni sala Klubu Naftowca „Górnik” była wypełniona po brzegi, młodym artystom towarzyszyli nauczyciele, rodzina i przyjaciele.

Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Uroczystego otwarcia dokonał wicestarosta sanocki Janusz Cecuła. Nagrody Laureatom ufundował Powiat Sanocki, a poczęstunek Gmina Miasta Sanoka.

Nagrodę główną – Statuetki „Śpiewający Anioł” zaprojektowała plastyczka z Młodzieżowego Domu Kultury Małgorzata Biega-Węgrzyn.

źródło: MDK Sanok

06-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)