REKLAMA
REKLAMA

Pościg za pijanym kierowcą! Fatalne skutki ucieczki 21-latka (FOTO)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W niedzielę przed godziną 8.00 w Sanoku na ul. Lipińskiego policjanci postanowili zatrzymać do kontroli kierującego fiatem, który złamał przepisy. Młody mężczyzna nie reagował na dawane mu sygnały i rozpoczął fatalną w skutkach ucieczkę.

Ze wstępnych informacji jakie dotarły do redakcji wynikało, że kierujący fiatem zderzył się z innym pojazdem, w Zagórzu przy zjeździe z DK84 na Dolinę. Na miejscu interweniowały służby.

Jak dzisiaj podała sanocka policja, był to finał policyjnego pościgu.

W niedzielę rano na ul. Lipińskiego policjanci sanockiej komendy zauważyli kierującego fiatem, który wyprzedza na skrzyżowaniu. Funkcjonariusze dawali kierowcy sygnały do zatrzymania. Ten jednak zignorował je, przyspieszył i zaczął oddalać się w kierunku Zahutynia. Policjanci włączając sygnały świetlne i dźwiękowe ruszyli za kierowcą.

Jak relacjonuje asp. szt. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy sanockiej policji, w trakcie ucieczki mężczyzna złamał szereg przepisów drogowych: nie stosował się do znaków poziomych i pionowych, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, przekraczał dozwolona prędkość i stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

W miejscowości Zagórz kierujący fiatem na DK84 nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w chodnik, a następnie uszkodził stojącego obok seata oraz ogrodzenie jednej z posesji – uzupełnia rzecznik.

Kierującym fiatem był 21-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, wiózł pasażerkę. Po przebadaniu okazało się, że młody mężczyzna ma w organizmie ponad 1 promil alkoholu. 

Podczas zatrzymania stawiał opór. Za popełnione przestępstwa (między innymi kierowanie w stanie nietrzeźwości czy ucieczkę z miejsca zdarzenia i nie zatrzymanie się do kontroli policyjnej) odpowie przed sądem.

 

 

 

foto: nadesłane

05-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)