REKLAMA
REKLAMA

Postanowił spędzić noc na przystanku autobusowym. Reagujmy!

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Wczorajszej nocy lescy policjanci interweniowali wobec 63-letniego mężczyzny, który chłodną noc postanowił przeczekać na przystanku autobusowym. Mężczyzna był nietrzeźwy i jak oświadczył był bezdomny. Apelujemy o zgłaszanie podobnych przypadków, gdyż nasza reakcja może uratować ludzkie życie.

O mężczyźnie leżącym na przystanku autobusowym w Wołkowyi, lescy policjanci zostali poinformowani po godzinie 21. Na miejscu funkcjonariusze zastali 63-letniego mężczyznę, który spał na przystankowej ławce. Mężczyzna był nietrzeźwy, posiadał obrażenia twarzy. Policjantom powiedział, że wcześniej przewrócił się i uderzył głową o chodnik. Powiedział też, że śpi na ławce, gdyż nie ma domu ani rodziny, która mogłaby się nim zaopiekować. Policjanci wezwali karetkę pogotowia. Z uwagi na warunki atmosferyczne funkcjonariusze przewieźli 63-latka do komendy. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Jak co roku, kiedy temperatury na zewnątrz, zwłaszcza w nocy, spadają blisko zera lub poniżej, zwracamy się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe. Jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce, zareagujmy. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Zwróćmy uwagę na sąsiadów, zwłaszcza tych samotnych i starszych, czy w sposób właściwy są przygotowani do zimy. Mogą oni otrzymać doraźną pomoc w placówkach pomocy społecznej.

KPP Lesko

07-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)