REKLAMA
REKLAMA

Prace ruszyły. Nowe życie szkoły w Raczkowej (FOTO)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. W Raczkowej, w gminie Sanok, powstaje Dom Pomocy Społecznej i Ośrodek Wsparcia Dziennego dla osób samotnych, niepełnosprawnych oraz w podeszłym wieku.

Ośrodki będą się mieścić w dwupiętrowym budynku z użytkowym poddaszem. W Domu Pomocy Społecznej zaplanowano 30 miejsc noclegowych, natomiast w Ośrodku Wsparcia Dziennego pomoc otrzyma 12 osób. Do dyspozycji podopiecznych będzie 21 komfortowo urządzonych pokoi z łazienkami, jadalnia z zapleczem kuchennym, kaplica, część medyczna z gabinetami, pomieszczenia administracyjno-socjalne dla pracowników, recepcja oraz pokój odwiedzin.

Foto: Anna Hałas, archiwum prywatne

– Nowoczesny obiekt, który powstaje w Raczkowej, stanowi bardzo pożądaną infrastrukturę w skali naszego regionu, który w ciągu następnych lat będzie zmuszony do zmierzenia się z negatywnymi trendami demograficznymi – mówi wójt Anna Hałas. – Dom pomocy społecznej zapewni doskonałe warunki bytowe nie tylko dla seniorów z terenu gminy, ale także obsłuży mieszkańców gmin ościennych, stając się równocześnie jednym z najważniejszych centrów senioralnych w skali regionu.

Rozpoczęta inwestycja stanowi część projektu partnerskiego pn. “Kompleksowa rewitalizacja na terenie MOF Sanok-Lesko”.

Wykonawca, Konsorcjum firm: SOLKAN Sp. z o.o. z Tyczyna – Lider i GEO-EKO  Sp. z o.o. z Sanoka- Partner, zobowiązał się ukończyć prace do końca września 2020 r.

Planowana wartość kontraktu to ponad 7 mln złotych.

red.

Foto: Gmina Sanok

25-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)