REKLAMA
REKLAMA

Przedszkolaki z Pakoszówki uczciły Dzień Niepodległości (ZDJĘCIA)

PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. Data 11 Listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. W Niepublicznym Przedszkolu w Pakoszówce, świętowanie rozpoczęło się od złożenia wiązanki kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej w Pakoszówce. Przedszkole przyłączyło się również do Akcji MEN „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 wszyscy zaśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.

Podniosłość chwili podkreślił poczet flagowy. Oprócz zajęć dydaktycznych związanych z tematyką święta, dzieci obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej „Polak Mały”, który przybliżył im znaczenie symboli narodowych.Dużo emocji przyniósł „Pokaz mody patriotycznej”, ponieważ wszystkie dzieci były galowo i przepięknie ubrane w barwy narodowe. Jeśli dodamy do tego piękne prace plastyczne, opowiadania, zagadki,piosenki, to wiemy już, że ten dzień był wyjątkowy…

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości stała się dla wszystkich, którzy w niej uczestniczyli wielką lekcją patriotyzmu. Jej idea jest bliska każdemu Polakowi, bo miłość do Ojczyzny to najszlachetniejsza wartość, którą szczycić się winien każdy naród, zaś szczególnie naród polski z bogatą i burzliwą historią walk niepodległościowych. Jesteśmy winni to wszystkim tym, którzy oddali swoje życie w imię umiłowania wolności.

Za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, Niepubliczne Przedszkole W Pakoszówce otrzymało podziękowanie oraz prezent w postaci flagi Polski od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

źródło: materiały nadesłane

12-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)