REKLAMA
REKLAMA

Przedszkolaki z Pakoszówki uczciły Dzień Niepodległości (ZDJĘCIA)

PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. Data 11 Listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. W Niepublicznym Przedszkolu w Pakoszówce, świętowanie rozpoczęło się od złożenia wiązanki kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej w Pakoszówce. Przedszkole przyłączyło się również do Akcji MEN „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 wszyscy zaśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.

Podniosłość chwili podkreślił poczet flagowy. Oprócz zajęć dydaktycznych związanych z tematyką święta, dzieci obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej „Polak Mały”, który przybliżył im znaczenie symboli narodowych.Dużo emocji przyniósł „Pokaz mody patriotycznej”, ponieważ wszystkie dzieci były galowo i przepięknie ubrane w barwy narodowe. Jeśli dodamy do tego piękne prace plastyczne, opowiadania, zagadki,piosenki, to wiemy już, że ten dzień był wyjątkowy…

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości stała się dla wszystkich, którzy w niej uczestniczyli wielką lekcją patriotyzmu. Jej idea jest bliska każdemu Polakowi, bo miłość do Ojczyzny to najszlachetniejsza wartość, którą szczycić się winien każdy naród, zaś szczególnie naród polski z bogatą i burzliwą historią walk niepodległościowych. Jesteśmy winni to wszystkim tym, którzy oddali swoje życie w imię umiłowania wolności.

Za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, Niepubliczne Przedszkole W Pakoszówce otrzymało podziękowanie oraz prezent w postaci flagi Polski od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

źródło: materiały nadesłane

12-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)