REKLAMA

REGION: Śmiertelne potrącenie na drodze krajowej (ZDJĘCIA)

POWIAT JASIELSKI / PODKARPACIE. Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Trzcinicy na drodze krajowej nr 28. Kierująca osobowym oplem potrąciła pieszego, który mimo akcji reanimacyjnej poniósł śmierć.

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek po godz. 19, w Trzcinicy na drodze krajowej nr 28. Na miejsce wypadku skierowane zostały wykwalifikowane służby ratownicze oraz policjanci z jasielskiej komendy. Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej wykonali oględziny miejsca wypadku, sporządzili dokumentację fotograficzną, ustalili świadków zdarzenia. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń wynika, że kierująca osobowym oplem 24-letnia mieszkanka gminy Skołyszyn, jadąc drogą krajową w kierunku Gorlic, potrąciła mężczyznę, który najprawdopodobniej wtargnął na jezdnię.

Potrącony 40-letni mieszkaniec gminy Jasło pomimo akcji reanimacyjnej zmarł. Wstępne badanie kierującej pojazdem kobiety wykazało, że jest trzeźwa. Funkcjonariusze zabezpieczyli na parkingu strzeżonym jej samochód w celu wykonania oględzin, ciało mężczyzny zabezpieczono do dalszych badań.

Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn tego tragicznego wypadku.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze zwłaszcza po zmroku. Pamiętajmy, że piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Teraz kiedy zmrok zapada coraz wcześniej, a warunki pogodowe są coraz gorsze, piesi i rowerzyści są mało widoczni.

Szczególny apel również do pieszych, by w tych trudnych warunkach zachować szczególną ostrożność i nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

pw

źródło: KPP Jasło

07-01-2019
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Kibic2019-01-07 09:21:08
0 0
Co taki ratownik medyczny może ??? Cwaniak bez wiedzy
piesitoidioci2019-01-07 09:55:11
0 0
Żeby zobaczyć jak zachowują się i jak ostrożni są piesi wystarczy zobaczyć przejścia w okolicach skrzyżowania Mickiewicza z Kościuszki. Bez zatrzymania, bez rozglądnięcia się wpieprzają się na przejście prosto pod auta bo jaśniepaństwo mają pierwszeństwo...
@piesitoidioci2019-01-07 11:40:56
0 0
"Mickiewicza z Kościuszki. Bez zatrzymania, bez rozglądnięcia się wpieprzają się na przejście prosto"... Na przejście w tych "okolicach", gdzie auta nie mają potrzeby jechać szybciej niż 20-30 km/h mogą "wpieprzać się" z prędkością światła, a ty idioto i tak masz obowiązek i możliwość zatrzymać się i ich przepuścić!
Sanok2019-01-07 12:26:05
0 0
Idiota to jestes Ty. Takiemu to szkoda tlumaczyc jak nieodpowiedzialnie zachowuja sie piesi swiete krowy.
Xd 2019-01-07 15:00:17
0 0
Pieszemu nie przytłumaczysz ze 2 tony nawet przy 20km przy wtargnieciu na pasy nie zatrzymasz do cwgla wyżej ktory całe życie jeździ MKS
Kierowca2019-01-07 16:40:28
0 0
Centrum miasta co piesi wyprawiają to przechodzi ludzkie pojęcie - idzie jeden a za nim gęsiego cały sznur - nie poczekają ani chwili żeby samochody przejechały, tylko pchają się bo oni najważniejsi!!!! JA jak chce przejść to nawet nie chce aby samochody się od razu zatrzymywały, mogę chwile poczekać, ale telewizja już taka wode z mózgu zrobiła i niektórym kierowca i pieszym ze jedni będą się zatrzymywać przed każdym pieszym a ci drudzy włażą na przejścia bez rozglądania się a już nie wspomnę żeby chwile poczekał - łatwiej zatrzymać i ruszyć 50 kg niż 2 tony ... - a ile przy tym niepotrzebnych spalin powstanie...