Reprezentacja Podkarpackiego ZPN-u w finale UEFA Regions Cup!

SPORT / PODKARPACIE. Reprezentacja Podkarpackiego ZPN wygrała turniej eliminacyjny UEFA Regions Cup i awansowała na szczebel krajowy tegorocznych rozgrywek. Barwy Podkarpackiego ZPN-u broniło dwóch sanoczan, Piotr Krzanowski i Karol Adamiak. Nasi reprezentanci wygrali wszystkie mecze. Turniej finałowy odbędzie się w Niepołomicach i Podłężu w dniach 3-7 lipca.

Na inaugurację turnieju eliminacyjnego UEFA Region’s Cup wygrywamy z Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej 1:0 po bramce Rafała Surmiaka z rzutu karnego w 51. minucie.

W drugim meczu turnieju UEFA REGION’S CUP pokonaliśmy Świętokrzyski ZPN 1:0 po bramce Sebastiana Pawlaka w 4. minucie. Wobec zwycięstwa Małopolskiego ZPN nad Lubelskim ZPN 3:2, po dwóch dniach zmagań zapewniliśmy sobie awans do finału krajowego.

Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo . Na zakończenie makroregionalnego turnieju UEFA Regions Cup pokonaliśmy Lubelski Związek Piłki Nożnej 1:0, po bramce Patryka Zielińskiego w 54 minucie. Tym samym, z kompletem zwycięstw, bez straty bramki meldujemy się w Turnieju Finałowym.

Puchar Regionów to turniej rozgrywany od 1999 roku. Zespoły reprezentują zawodnicy, którzy nigdy nie podpisali profesjonalnego kontraktu (III i IV liga).

Wyniki Podkarpackiego ZPN:

Małopolski ZPN – Podkarpacki ZPN 0:1 (0:0)
0:1 Rafał Surmiak 52`(k)

Podkarpacki ZPN – Świętokrzyski ZPN 1:0 (1:0)
1:0 Sebastian Pawlak 4`

Podkarpacki ZPN – Lubelski ZPN 1:0 (0:0)
1:0 Patryk Zieliński 54`

Skład Podkarpackiego ZPN: Matthew Korziewicz, Piotr Krzanowski, Mateusz Krawczyk – Patryk Broda, Dawid Burka, Sebastian Padiasek, Damian Skała, Karol Adamiak, Patryk Andreasik, Mateusz Kocur, Jarosław Lis, Krystian Kazek, Wołodymir Chorolskij, Jaromir Skiba, Bartłomiej Raba, Dawid Pałys-Rydzik, Rafał Surmiak, Patryk Zieliński, Sebastian Pawlak. Trenerzy: Dariusz Jęczkowski i Szymon Szydełko. Trener bramkarzy: Marcin Pietryka. Kierownik drużyny: Sławomir Ferenc.

źródło: Podkarpacki ZPN / red.