REKLAMA
REKLAMA

SANOK: List rodziców chorych dzieci. Kolejne podpisy

SANOK / PODKARPACIE. Na naszą skrzynkę redakcyjną trafił listo otwarty rodziców dzieci zakażonych salmonellą z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Sanoku. Autorzy wskazują na brak informacji odnośnie wyników postępowania w sprawie zbiorowego zatrucia. Domagają się również organizacji spotkania z burmistrzem Sanoka.

LIST OTWARTY RODZICÓW

do:

Burmistrz Miasta Sanoka
Dyrekcja Samorządowego Przedszkola nr 3 W Sanoku

Sanok, 25.11.2019r.

W związku z brakiem jakichkolwiek informacji odnośnie wyników postępowania w sprawie zbiorowego zatrucia salmonella w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Sanoku, jako rodzice dzieci chorych, pokrzywdzonych w tej epidemii domagamy się na piśmie odpowiedzi w następujących kwestiach:

1. Jakie środki zapobiegawcze przed wtórnym zakażeniem zastosowano w kuchni i wobec personelu kuchennego w przedszkolu?
2. Czy przeprowadzone zostało postępowanie wewnętrzne wyjaśniające wobec personelu kuchni i jakie są jego wyniki?
3. Jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte w obliczu nie zastosowania podstawowych zasad higieny przez personel kuchenny?
4. Czy personel nadal będzie spożywał posiłki z kuchni przedszkolnej? Czy będą wnoszone opłaty za posiłki?
5. Co z dziećmi, które nadal pozostają chore i nie mogą uczęszczać do przedszkola? Jaka forma opieki zostanie zaproponowana rodzicom? Zasiłek opiekuńczy to nie jest rozwiązaniem na dłuższy czas.

Nie zgadzamy się, aby w dalszym ciągu nie informowano nas rodziców o rzeczy istotnej w tej sprawie, jaką jest odpowiedzialność za tę epidemię.

Nie zgadzamy się z tym, aby nas ignorowano jako osoby pokrzywdzone w tej sprawie a zwłaszcza nasze dzieci, na które teraz nakłada się zakazy.

1. Dlaczego Rada Rodziców ma decydować i zatwierdzać jakiekolwiek ustalenia dotyczące zdrowia naszych dzieci?? Winno to być ustalone przede wszystkim z rodzicami dzieci chorych!
2. Dlaczego nie zorganizowano ponownego ogólnego spotkania rodziców w celu przekazania wszystkich istotnych informacji ?

Domagamy się również spotkania z Panem Burmistrzem Tomaszem Matuszewskim.

Jak do tej pory Pan Burmistrz znajduje czas na wszystkie inne wydarzenia tylko nie na rozmowę z rodzicami. Jesteśmy pozostawieni sami sobie, nie otrzymaliśmy żadnych słów wsparcia ani zapewnienia co do wyjaśnienia sprawy epidemii. Zorganizowano spotkanie z rodzicami w dniu 04.11.2019r. na które Sanepid, Dyrekcja przedszkola jak również Urząd Miasta przyszli z niczym. Nie zaproponowano nic dopóki rodzice nie zaczęli zadawać pytań. Nie oczekiwaliśmy wykładu o zatruciach salmonella na weselach tylko informacji o badaniach, gdzie rodzice mogą zwrócić się z jakąkolwiek sprawą, gdzie mogą szukać pomocy i wsparcia. To w jak trudnej sytuacji się znaleźliśmy, wiemy tylko my rodzice jak widać. Dlaczego nie zaproponowano psychologa dla dzieci? Sami rodzice również pewnie chętnie by z niego skorzystali, będąc w szpitalu z dziećmi. Dzieci mają traumę na długie lata, już odczuwamy tego skutki!

Oczekujemy od Pana Burmistrza jako organu nadzorującego pracę przedszkola, że wyznaczy datę spotkania i zechce z nami w końcu porozmawiać.

Rodzice dzieci chorych uczęszczających do Samorządowego Przedszkola nr 3 w Sanoku

Jak udało nam się dowiedzieć list podpisali rodzice kilkunastu chorych dzieci. Autorzy próbują dotrzeć do kolejnych poszkodowanych osób.

AKTUALIZACJA:

Do redakcji zgłaszają się kolejni rodzice, którzy chcą podpisać list. Autorzy podają adres mailowy, na który można przesyłać wiadomości: rodzicedziecichorych@interia.eu.

źródło: materiały nadesłane

29-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)