REKLAMA
REKLAMA

SANOK: List rodziców chorych dzieci. Kolejne podpisy

SANOK / PODKARPACIE. Na naszą skrzynkę redakcyjną trafił listo otwarty rodziców dzieci zakażonych salmonellą z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Sanoku. Autorzy wskazują na brak informacji odnośnie wyników postępowania w sprawie zbiorowego zatrucia. Domagają się również organizacji spotkania z burmistrzem Sanoka.

LIST OTWARTY RODZICÓW

do:

Burmistrz Miasta Sanoka
Dyrekcja Samorządowego Przedszkola nr 3 W Sanoku

Sanok, 25.11.2019r.

W związku z brakiem jakichkolwiek informacji odnośnie wyników postępowania w sprawie zbiorowego zatrucia salmonella w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Sanoku, jako rodzice dzieci chorych, pokrzywdzonych w tej epidemii domagamy się na piśmie odpowiedzi w następujących kwestiach:

1. Jakie środki zapobiegawcze przed wtórnym zakażeniem zastosowano w kuchni i wobec personelu kuchennego w przedszkolu?
2. Czy przeprowadzone zostało postępowanie wewnętrzne wyjaśniające wobec personelu kuchni i jakie są jego wyniki?
3. Jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte w obliczu nie zastosowania podstawowych zasad higieny przez personel kuchenny?
4. Czy personel nadal będzie spożywał posiłki z kuchni przedszkolnej? Czy będą wnoszone opłaty za posiłki?
5. Co z dziećmi, które nadal pozostają chore i nie mogą uczęszczać do przedszkola? Jaka forma opieki zostanie zaproponowana rodzicom? Zasiłek opiekuńczy to nie jest rozwiązaniem na dłuższy czas.

Nie zgadzamy się, aby w dalszym ciągu nie informowano nas rodziców o rzeczy istotnej w tej sprawie, jaką jest odpowiedzialność za tę epidemię.

Nie zgadzamy się z tym, aby nas ignorowano jako osoby pokrzywdzone w tej sprawie a zwłaszcza nasze dzieci, na które teraz nakłada się zakazy.

1. Dlaczego Rada Rodziców ma decydować i zatwierdzać jakiekolwiek ustalenia dotyczące zdrowia naszych dzieci?? Winno to być ustalone przede wszystkim z rodzicami dzieci chorych!
2. Dlaczego nie zorganizowano ponownego ogólnego spotkania rodziców w celu przekazania wszystkich istotnych informacji ?

Domagamy się również spotkania z Panem Burmistrzem Tomaszem Matuszewskim.

Jak do tej pory Pan Burmistrz znajduje czas na wszystkie inne wydarzenia tylko nie na rozmowę z rodzicami. Jesteśmy pozostawieni sami sobie, nie otrzymaliśmy żadnych słów wsparcia ani zapewnienia co do wyjaśnienia sprawy epidemii. Zorganizowano spotkanie z rodzicami w dniu 04.11.2019r. na które Sanepid, Dyrekcja przedszkola jak również Urząd Miasta przyszli z niczym. Nie zaproponowano nic dopóki rodzice nie zaczęli zadawać pytań. Nie oczekiwaliśmy wykładu o zatruciach salmonella na weselach tylko informacji o badaniach, gdzie rodzice mogą zwrócić się z jakąkolwiek sprawą, gdzie mogą szukać pomocy i wsparcia. To w jak trudnej sytuacji się znaleźliśmy, wiemy tylko my rodzice jak widać. Dlaczego nie zaproponowano psychologa dla dzieci? Sami rodzice również pewnie chętnie by z niego skorzystali, będąc w szpitalu z dziećmi. Dzieci mają traumę na długie lata, już odczuwamy tego skutki!

Oczekujemy od Pana Burmistrza jako organu nadzorującego pracę przedszkola, że wyznaczy datę spotkania i zechce z nami w końcu porozmawiać.

Rodzice dzieci chorych uczęszczających do Samorządowego Przedszkola nr 3 w Sanoku

Jak udało nam się dowiedzieć list podpisali rodzice kilkunastu chorych dzieci. Autorzy próbują dotrzeć do kolejnych poszkodowanych osób.

AKTUALIZACJA:

Do redakcji zgłaszają się kolejni rodzice, którzy chcą podpisać list. Autorzy podają adres mailowy, na który można przesyłać wiadomości: rodzicedziecichorych@interia.eu.

źródło: materiały nadesłane

29-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)