REKLAMA
REKLAMA

Rozwijamy kompetencje cyfrowe w Gminie Bukowsko

GMINA BUKOWSKO / PODKARPACIE. W styczniu 2019 r. Gmina Bukowsko podpisała umowę na realizację grantu w ramach projektu „E-misja-rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa lubelskiego i podkarpackiego” w ramach PROJEKTU OPERACYJNEGO POLSKA CYFROWA na lata 2014-2020. Grant realizowany jest od 1utego 2019 roku i będzie trwał do końca marca 2020 roku. Otrzymana kwota dofinansowania to 112.000 zł. W ramach otrzymanych funduszy został zakupiony sprzęt do realizacji szkoleń: 12 laptopów z dotykowym ekranem wraz z oprogramowaniem. Po zakończeniu realizacji zadań zostaną one przekazane szkołom biorącym udział w projekcie.

W ramach realizowanego mikroprojektu, w celu podniesienia kompetencji w zakresie korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych, zostanie przeszkolonych 200 mieszkańców gminy.

Tematyka szkoleń do wyboru:

„Rodzic w Internecie”
„Mój biznes w sieci”
„Moje finanse i transakc­je w sieci”
„Działam w sieciach społecznościowych”
„Tworzę własną stronę internetową (blog)”
„Rolnik w sieci”
„Kultura w sieci”

Szkolenia odbywają się w 12-to osobowych grupach (dla każdej grupy przewidziano 16 godzin zajęć lekcyjnych). Spotkania odbywają się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Pobiednie, w Szkole Podstawowej w Bukowsku oraz w Środowiskowym Domu Pomocy Społecznej w Wolicy. Zaplanowano również szkolenie w nowo otwartym Klubie ,,Senior+” w Tokarni. Do tej pory z oferty szkoleniowej skorzystało 167 mieszkańców Gminy.

Zapraszamy chętne osoby do wzięcia udziału w szkoleniach. Liczba miejsc ograniczona.

Koordynator projektu

 

Tekst Sponsorowany

28-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook