REKLAMA
REKLAMA

Samochód z sanocką rejestracją i napisem: „Jedna kula jeden Niemiec” (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. W ostatnich dniach zrobiło się głośno o czerwonym samochodzie z sanocką rejestracją, na którego klapie bagażnika umieszczono napis: „Jedna kula jeden Niemiec”. Zdjęcie umieszczono na portalu społecznościowych czym wywołano lawinę komentarzy. Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którego przedstawiciele zapowiedzieli zgłoszenie sprawy w prokuraturze.

Zdjęcie z prośbą o zajęcie się tematem przesłał do nas Czytelnik portalu Esanok.pl.

Zgodnie z opisem zamieszczonym w mediach społecznościowych (Facebook), fotografię wykonano 18 grudnia w Gorlicach. Widać na niej czerwony samochód z białym napisem na klapie bagażnika: „Jedna kula jeden Niemiec”. Samochód ma sanockie numery rejestracyjne. Zdjęcie, a przede wszystkim sam fakt poruszania się po drodze publicznej z tego typu „przesłaniem” zbulwersował i zaszokował wielu internautów, którzy często w niewybrednych słowach komentują całe zajście. Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Tak, wiemy skąd pochodzi to hasło i co oznaczało w czasie II wojny światowej, ale jak Państwo widzicie nie znajduje się ono ani w muzeum, ani podczas działań grupy rekonstrukcyjnej. Człowiek, który je wymalował na swoim samochodzie zrobił to, by publicznie okazać swoją nienawiść do osób narodowości niemieckiej. Takie działanie jest karalne i nasz Ośrodek dopilnuje, by sprawca poniósł odpowiedzialność karną – czytamy w komunikacie wydanym przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (Facebook.com).

W poście zapowiedziano również, że zostanie złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez właściciela samochodu. Na dzień 23 grudnia godzinę 13:30 w Prokuraturze Rejonowej w Sanoku nie odnotowano żadnego zgłoszenia w tej sprawie.

Foto: Facebook.com

23-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)