REKLAMA
REKLAMA

Samochód z sanocką rejestracją i napisem: „Jedna kula jeden Niemiec” (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. W ostatnich dniach zrobiło się głośno o czerwonym samochodzie z sanocką rejestracją, na którego klapie bagażnika umieszczono napis: „Jedna kula jeden Niemiec”. Zdjęcie umieszczono na portalu społecznościowych czym wywołano lawinę komentarzy. Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którego przedstawiciele zapowiedzieli zgłoszenie sprawy w prokuraturze.

Zdjęcie z prośbą o zajęcie się tematem przesłał do nas Czytelnik portalu Esanok.pl.

Zgodnie z opisem zamieszczonym w mediach społecznościowych (Facebook), fotografię wykonano 18 grudnia w Gorlicach. Widać na niej czerwony samochód z białym napisem na klapie bagażnika: „Jedna kula jeden Niemiec”. Samochód ma sanockie numery rejestracyjne. Zdjęcie, a przede wszystkim sam fakt poruszania się po drodze publicznej z tego typu „przesłaniem” zbulwersował i zaszokował wielu internautów, którzy często w niewybrednych słowach komentują całe zajście. Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Tak, wiemy skąd pochodzi to hasło i co oznaczało w czasie II wojny światowej, ale jak Państwo widzicie nie znajduje się ono ani w muzeum, ani podczas działań grupy rekonstrukcyjnej. Człowiek, który je wymalował na swoim samochodzie zrobił to, by publicznie okazać swoją nienawiść do osób narodowości niemieckiej. Takie działanie jest karalne i nasz Ośrodek dopilnuje, by sprawca poniósł odpowiedzialność karną – czytamy w komunikacie wydanym przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (Facebook.com).

W poście zapowiedziano również, że zostanie złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez właściciela samochodu. Na dzień 23 grudnia godzinę 13:30 w Prokuraturze Rejonowej w Sanoku nie odnotowano żadnego zgłoszenia w tej sprawie.

Foto: Facebook.com

23-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)