REKLAMA
REKLAMA

Samorządowcy murem za Kuchcińskim

 W Ustrzykach Dolnych 13 samorządowców z powiatów: sanocki, leski i bieszczadzki podpisało oświadczenie wspierające Marka Kuchcińskiego.

Czynienie zarzutu marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu, iż często podróżował w Bieszczady z wykorzystaniem transportu lotniczego jest niesprawiedliwe i wynika ze złej woli – napisali w odczytanym w czwartek oświadczeniu samorządowcy z kilku podkarpackich powiatów. Wspólne oświadczenie zostało zaprezentowane na konferencji prasowej. Odczytał je burmistrz Zagórza Ernest Nowak.

Konferencja samorządowców została zorganizowana mniej więcej w tym samym czasie, gdy Marek Kuchciński ogłosił, że zrezygnuje z funkcji marszałka

– W sytuacji, gdy jako marszałek Sejmu we wczesnych godzinach odbywał spotkania w Warszawie lub był za granicą, a wieczorem miał spotkanie w Bieszczadach jakaż była możliwość dotarcia do celu? – napisali w oświadczeniu.
Zaznaczyli, że „w sytuacji bardzo aktywnego modelu sprawowania urzędu przez marszałka pozostałoby mu tylko albo zrezygnować z funkcji, albo w Bieszczady nie przyjeżdżać”.

Samorządowcy z bieszczadzkich gmin i powiatów stwierdzili, że dla nich „było i jest bardzo ważne, że możemy bardzo często i na miejscu spotykać się z parlamentarzystami reprezentującymi nasze społeczności”.

Dlatego mamy moralne prawo, aby w zaistniałej sytuacji udzielić wsparcia panu marszałkowi. Jesteśmy wdzięczni za jego osobiste zaangażowanie i działania, które służą tym, którzy żyją w Bieszczadach i tym, którzy je odwiedzają” – podkreślili.

Wójt Cisnej Renata Szczepańska powiedziała, że dwukrotnie uczestniczyła w konferencjach organizowanych przez marszałka Kuchcińskiego. Dotyczyło one „Programu dla Bieszczad” oraz budowy marki karpackiej.

Były to świetne spotkania, gdzie dyskutowaliśmy strategie dla Bieszczad – stwierdziła.
Pełniąca od 18 lat funkcje wójta Cisnej Szczepańska zaznaczyła, że „pamięta czasy, kiedy goszczenie marszałka Sejmu w Bieszczadach było rzadkością i nawet nie kojarzy takiego zdarzenia”.

– Natomiast teraz powiem szczerze, że aktywność polityczna marszałka Sejmu spowodowała, że obecnie nie na wszystkie spotkania z ministrami jestem w stanie pojechać – mówiła. Wójt Cisnej zaznaczyła, że pod oświadczeniem wspierającym marszałka Kuchcińskiego podpisali się nie tylko samorządowcy wywodzący się z Prawa i Sprawiedliwości.

– Moja gmina nie głosuje na PiS, ale my nie prowadzimy tutaj wojny polsko-polskiej. My się spieramy, ale jeśli jest taka potrzeba, to my sobie pomagamy – podkreśliła Szczepańska.

Starosta bieszczadzki Marek Andruch dodał, że samorządy bieszczadzkie doceniają wsparcie marszałka Kuchcińskiego dla regionu.

– Doceniamy je i uważamy, że służyły lokalnej społeczności – powiedział.

W konferencji prasowej w Ustrzykach Dolnych udział wzięli: starosta sanocki Stanisław Chęć, starosta leski Andrzej Olesiuk, burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Ernest Nowak, starosta bieszczadzki Marek Andruch, wójt gminy Cisna Renata Szczepańska, wójt gminy Baligród Robert Stępień, wójt gminy Komańcza Roman Bzdyk, wójt gminy Tyrawa Wołoska Teresa Brzeżawska-Juszczak, wójt gminy Solina Adam Piątkowski, wójt gminy Olszanica Krzysztof Zapała, wójt gminy Lutowiska Krzysztof Mróz, wójt gminy Czarna Bogusław Kochanowicz, wójt gminy Bircza Grzegorz Gągola.

Źródło: PAP

Zdjęcie: Kancelaria Sejmu

09-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)