REKLAMA
REKLAMA

Samorządowcy murem za Kuchcińskim

 W Ustrzykach Dolnych 13 samorządowców z powiatów: sanocki, leski i bieszczadzki podpisało oświadczenie wspierające Marka Kuchcińskiego.

Czynienie zarzutu marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu, iż często podróżował w Bieszczady z wykorzystaniem transportu lotniczego jest niesprawiedliwe i wynika ze złej woli – napisali w odczytanym w czwartek oświadczeniu samorządowcy z kilku podkarpackich powiatów. Wspólne oświadczenie zostało zaprezentowane na konferencji prasowej. Odczytał je burmistrz Zagórza Ernest Nowak.

Konferencja samorządowców została zorganizowana mniej więcej w tym samym czasie, gdy Marek Kuchciński ogłosił, że zrezygnuje z funkcji marszałka

– W sytuacji, gdy jako marszałek Sejmu we wczesnych godzinach odbywał spotkania w Warszawie lub był za granicą, a wieczorem miał spotkanie w Bieszczadach jakaż była możliwość dotarcia do celu? – napisali w oświadczeniu.
Zaznaczyli, że „w sytuacji bardzo aktywnego modelu sprawowania urzędu przez marszałka pozostałoby mu tylko albo zrezygnować z funkcji, albo w Bieszczady nie przyjeżdżać”.

Samorządowcy z bieszczadzkich gmin i powiatów stwierdzili, że dla nich „było i jest bardzo ważne, że możemy bardzo często i na miejscu spotykać się z parlamentarzystami reprezentującymi nasze społeczności”.

Dlatego mamy moralne prawo, aby w zaistniałej sytuacji udzielić wsparcia panu marszałkowi. Jesteśmy wdzięczni za jego osobiste zaangażowanie i działania, które służą tym, którzy żyją w Bieszczadach i tym, którzy je odwiedzają” – podkreślili.

Wójt Cisnej Renata Szczepańska powiedziała, że dwukrotnie uczestniczyła w konferencjach organizowanych przez marszałka Kuchcińskiego. Dotyczyło one „Programu dla Bieszczad” oraz budowy marki karpackiej.

Były to świetne spotkania, gdzie dyskutowaliśmy strategie dla Bieszczad – stwierdziła.
Pełniąca od 18 lat funkcje wójta Cisnej Szczepańska zaznaczyła, że „pamięta czasy, kiedy goszczenie marszałka Sejmu w Bieszczadach było rzadkością i nawet nie kojarzy takiego zdarzenia”.

– Natomiast teraz powiem szczerze, że aktywność polityczna marszałka Sejmu spowodowała, że obecnie nie na wszystkie spotkania z ministrami jestem w stanie pojechać – mówiła. Wójt Cisnej zaznaczyła, że pod oświadczeniem wspierającym marszałka Kuchcińskiego podpisali się nie tylko samorządowcy wywodzący się z Prawa i Sprawiedliwości.

– Moja gmina nie głosuje na PiS, ale my nie prowadzimy tutaj wojny polsko-polskiej. My się spieramy, ale jeśli jest taka potrzeba, to my sobie pomagamy – podkreśliła Szczepańska.

Starosta bieszczadzki Marek Andruch dodał, że samorządy bieszczadzkie doceniają wsparcie marszałka Kuchcińskiego dla regionu.

– Doceniamy je i uważamy, że służyły lokalnej społeczności – powiedział.

W konferencji prasowej w Ustrzykach Dolnych udział wzięli: starosta sanocki Stanisław Chęć, starosta leski Andrzej Olesiuk, burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Ernest Nowak, starosta bieszczadzki Marek Andruch, wójt gminy Cisna Renata Szczepańska, wójt gminy Baligród Robert Stępień, wójt gminy Komańcza Roman Bzdyk, wójt gminy Tyrawa Wołoska Teresa Brzeżawska-Juszczak, wójt gminy Solina Adam Piątkowski, wójt gminy Olszanica Krzysztof Zapała, wójt gminy Lutowiska Krzysztof Mróz, wójt gminy Czarna Bogusław Kochanowicz, wójt gminy Bircza Grzegorz Gągola.

Źródło: PAP

Zdjęcie: Kancelaria Sejmu

09-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)