REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy wrotkarze podbili Lubelszczyznę (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy wrotkarze nie zwalniają tempa, po sukcesach na Podkarpaciu i w Małopolsce, tym razem podbili Lubelszczyznę. Zawodnicy z UKS Sprint Sanok wystartowali w XIX GRAND PRIX LUBELSZCZYZNY O PUCHAR BURMISTRZA TOMASZOWA LUBELSKIEGO na torze wrotkarskim RSS ARENA Roztocze Tomaszów Lubelski i po raz kolejny udowodnili, że potrafią się ścigać na rolkach. Niemalże w każdej kategorii, w której startowali nasi rolkarze, zajmowali najwyższe miejsca na podium. 

Patronem medialnym UKS Sprint Sanok jest portal:

Na początek nasz najmłodszy zawodowiec, 5-letni Aleksander Doskowski zajmuje 1 miejsce, zbierając swoje pierwsze doświadczenia w ściganiu się na rolkach. Następnie w kategorii F dziewczynek 2013 i młodsze (200 m i 400m) Laura Bluj deklasuje rywalki zajmując 1 miejsce ze sporą przewagą. W starszych kategoriach UKS Sprint Sanok rozkręcił się na dobre. Najpierw w kategorii E chłopców i dziewczynek rocz.2011/2012 (200m i 400m) Bartosz Łożański oraz Michał Niemczyk i Bianka Bluj oraz Lena Tokarska rywalizują między sobą o najwyższe lokaty zostawiając daleko w tyle swoich rywali.

 

Kategoria E chłopcy rocz.2011/2012
1. Bartosz Łożański (UKS Sprint Sanok)
2. Michał Niemczyk ( UKS Sprint Sanok)
3. Wołoszyn Dawid (Tomaszów Lubelski)

Kategoria E dziewczynki rocz.2011/2012
1. Bianka Bluj (UKS Sprint Sanok)
2. Lena Tokarska (UKS Sprint Sanok)
3. Eliza Prokopiszyn (Tomaszów Lubelski)

W kategorii D dziewczynek rocz. 2009/2010 (200m i 600m), w której Madlen Pietrusa zaskoczyła swoją formą ulegając tylko koleżance klubowej Marii Piecuch.
1. Maria Piecuch (UKS Sprint Sanok)
2. Madlen Pietrusa (UKS Sprint Sanok)
3. Patrycja Chmielewska (SP 3 Tomaszów Lubelski)

Kategoria MŁODZICZKI/JUNIORKI C/ dziewczynki rocz.2007/2008 (200m i 2 000m eliminacje) to już całkowita dominacja zawodniczek UKS „Sprint” Sanok. Nasze zawodniczki oprócz indywidualnych umiejętności pokazały świetny przykład współpracy i profesjonalnego ścigania się na rolkach, tak jak to robią teamy wysokiej klasy.
1. Julita Krawiec (UKS Sprint Sanok)
2. Julita Kogut (UKS Sprint Sanok)
3. Natalia Łożańska (UKS Sprint Sanok)
4. Maja Pytlowany (UKS Sprint Sanok)

7. Paula Doskowska (UKS Sprint Sanok)

9. Zofia Niemczyk (UKS Sprint Sanok)
10. Magdalena Pawlikowska (UKS Sprint Sanok)
11. Aleksandra Górecka (UKS Sprint Sanok)

Kategoria JUNIORKI MŁODSZE/KADETKI/ rocz. 2005/2006 (200m i 2 000m eliminacje). 6 miejsce zajęła Natalia Jagniszczak.

W kategorii MŁODZIEŻOWIEC – rocz. 2001/2002 Aleksandra Lenart zajęła 3 miejsce.

Sukcesy naszych zawodników bardzo nas cieszą tym bardziej, że widać duży skok rozwojowy tej dyscypliny sportu – komentuje trener UKS Sprint Sanok Mateusz Chabko. – Cały czas powstają nowe szkółki i kluby wrotkarskie, dzieci teraz mocno się garną do rolek, więc gdzie nie pojedziemy to jest się z kim ścigać. Jest zdecydowanie inaczej niż na łyżwach, gdzie ścigają się tylko 4 miasta w Polsce, bo tylko one mają infrastrukturę. Mocno trenujemy,  jesteśmy dobrze przygotowani. Szczególnie dobrze wygląda to w kategorii młodziczek, gdzie dominuje Julita Krawiec, ale i pozostałe dziewczyny potrafią się dobrze ustawić na starcie, współpracować na długim dystansie, uciekać od peletonu i jechać razem. To ważna i cenna umiejętność. Szkoda tylko, że nie możemy użyć całego potencjału klubu, gdyż UKS Sprint Sanok nie posiada żadnego busa i nie jesteśmy w stanie zabrać wszystkich naszych talentów. Często rodzice po prostu nie mogą pojechać swoimi samochodami na zawody. Ale cieszy nas również zainteresowanie naszym klubem mediów, nie tylko miejscowych, ale i ogólnopolskich. To daje nadzieję na pozyskanie sponsorów i stworzenie profesjonalnych warunków dla zawodników UKS Sprint Sanok.

27/28 kwietnia 2019 kolejne, tym razem 2 dniowe zawody także w Tomaszowie Lubelskim, więc wszyscy trzymamy kciuki za naszych zawodników!

źródło: materiały nadesłane

24-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)