REKLAMA
REKLAMA

Sanocki policjant, jako tłumacz – podczas ogólnopolskiej konferencji (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku tłumaczył wystąpienie amerykańskiego policjanta podczas VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku. Tematem przewodnim konferencji były „Zagrożenia i wyzwania współczesnego bezpieczeństwa”, a jednym z prelegentów był amerykański policjant.

W czwartek około godz. 15, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyła się VII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pn. Zagrożenia i wyzwania współczesnego bezpieczeństwa. Konferencja była zorganizowana przez Wojewodę Podkarpackiego przy współudziale władz sanockiej uczelni.

Jednym z prelegentów był amerykański policjant z New York State Police. Opowiadał o strzelaninie, jaka miała miejsce w jednej ze szkół w stanie Kolorado w 1999 roku. Opowiedział o działaniach, jakie zostały podjęte przez amerykańską policję oraz algorytmach postępowania w podobnych przypadkach. W związku z zagadnieniem wymagającym wiedzy merytorycznej oraz znajomości fachowej terminologii policyjnej, o tłumaczenie wystąpienia amerykańskiego policjanta poproszono funkcjonariusza sanockiej komendy. Zadanie to fachowo zrealizował starszy sierżant Sebastian Hombek, który pełni służbę w wydziale kryminalnym. Przed wstąpieniem do Policji był nauczycielem języka angielskiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Na co dzień policjant i nauczyciel. Po pracy siłownia i rzeźbienie sylwetki (FILM, WYWIAD)

źródło: KPP Sanok

17-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)