REKLAMA
REKLAMA

Sanocki policjant, jako tłumacz – podczas ogólnopolskiej konferencji (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku tłumaczył wystąpienie amerykańskiego policjanta podczas VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku. Tematem przewodnim konferencji były „Zagrożenia i wyzwania współczesnego bezpieczeństwa”, a jednym z prelegentów był amerykański policjant.

W czwartek około godz. 15, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyła się VII Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pn. Zagrożenia i wyzwania współczesnego bezpieczeństwa. Konferencja była zorganizowana przez Wojewodę Podkarpackiego przy współudziale władz sanockiej uczelni.

Jednym z prelegentów był amerykański policjant z New York State Police. Opowiadał o strzelaninie, jaka miała miejsce w jednej ze szkół w stanie Kolorado w 1999 roku. Opowiedział o działaniach, jakie zostały podjęte przez amerykańską policję oraz algorytmach postępowania w podobnych przypadkach. W związku z zagadnieniem wymagającym wiedzy merytorycznej oraz znajomości fachowej terminologii policyjnej, o tłumaczenie wystąpienia amerykańskiego policjanta poproszono funkcjonariusza sanockiej komendy. Zadanie to fachowo zrealizował starszy sierżant Sebastian Hombek, który pełni służbę w wydziale kryminalnym. Przed wstąpieniem do Policji był nauczycielem języka angielskiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Na co dzień policjant i nauczyciel. Po pracy siłownia i rzeźbienie sylwetki (FILM, WYWIAD)

źródło: KPP Sanok

17-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)