REKLAMA
REKLAMA

SANOK: 725 m ścieżki rowerowej nad Sanem. Ławeczki i paleniska (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ruszyły pierwsze prace w ramach projektu „Zagospodarowanie brzegów rzeki San”. Projekt zakłada budowę asfaltowej ścieżki pieszo-rowerowej od Skansenu do istniejącego już traktu dla rowerzystów i pieszych. Nowy odcinek będzie liczył ponad 700 metrów. Powstaną również ławeczki, paleniska i punkty widokowe.

Nowa ścieżka pieszo-rowerowa powstanie wzdłuż ulicy Rybickiego, a więc na odcinku tuż przy rzece San. Asfaltowa droga o szerokości niespełna 2,5 m połączy parking przy Muzeum Budownictwa Ludowego z istniejącą już ścieżką przy Sosenkach. Ta z kolei łączy się z drogą prowadzącą do komendy policji. W taki oto sposób powstanie trakt dla miłośników rowerów oraz sympatyków spacerów w pięknej scenerii o długości ponad 1,5 km. Budowa nowej ścieżki dotyczy odcinka 725 m.

Projekt zakłada również montaż dwóch punktów widokowych z wykorzystaniem betonowych płyt o łączniej powierzchni blisko 200 m3. Nad Sanem będzie można usiąść na 38 ławkach oraz zorganizować ognisko przy 9 okrągłych paleniskach o średnicy 2 m. Aby zadbać o czystość, zainstalowanych zostanie 30 koszy na śmieci.

W ramach zadania posadzonych zostanie 3 tysiące drzew i krzewów.

Zamówienie realizowane jest w ramach działania 2.5. Poprawa jakości środowiska miejskiego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (2. typ projektów: Rozwój terenów zieleni w miastach i ich obszarach funkcjonalnych).

 

źródło: Red., UM Sanok

06-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)