REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Bieszczadzki Sztab WOŚP podkręca obroty! Finał 12 stycznia

SANOK / PODKARPACIE. Bieszczadzki Sztab WOŚP w Sanoku pracuje na wysokich obrotach. Chociaż do finału zostało ponad miesiąc, to wolontariusze mocno się uwijają. A to dobry moment, aby przedstawić sprawców tego przedsięwzięcia.

Ludzie Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP to Grzegorz Dudziński, Wacław Borowy, Iwona Słota, Bartek Hydzik, Kuba Osika, Miranda Korzeniowska, Ela Mazur, Paweł Stach, Grzegorz Klecha, Karolina Borowy, Kasia Borys, Sebastian Niżnik i Łukasz Łagożny.

Od prawie miesiąca działamy na wysokich obrotach! Każdy ma swoją działkę – wolontariuszy, sponsorów, samorządy, służby, imprezy, gadżety na licytacje – od lat tworzymy zgraną paczkę, wspieramy się i staramy się zaangażować w Orkiestrę jak najwięcej środowisk. WOŚP jednoczy ludzi i to jest w tej całej inicjatywie najfajniejsze – mówi Martyna Sokołowska, szefowa Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP w Sanoku.

Bieszczadzki Sztab WOŚP właśnie kończy rejestrację wolontariuszy. W tym roku będzie ich 110. 5 grudnia ruszą aukcję allegro, a tam będzie można licytować wiele ciekawych przedmiotów.

W ubiegłym roku hitem okazała się grafika Zdzisława Beksińskiego podarowana nam przez Muzeum Historyczne w Sanoku. Osiągnęła zawrotną kwotę ponad ośmiu tysięcy złotych. W tym roku również będzie można wylicytować grafikę naszego sanockiego artysty, a do tego mnóstwo ciekawych przedmiotów. Zdradzę tylko, że mamy gadżety związane z serialem Wataha, gadżety sportowe, sporo wyjątkowego rękodzieła oraz vouchery na różne usługi. Cały czas odbieramy telefony od różnych osób i firm, które chcą dołożyć swoją cegiełkę do finału WOŚP w Sanoku – opowiada Martyna Sokołowska.

A co czeka tych, którzy przyjdą na wielki finał? Już teraz wiadomo, że imprez będzie sporo, również tych towarzyszących. W zasadzie świętowanie z WOŚP rozpocznie się już 14 grudnia turniejem gier planszowych. W planie jest także bal dla dzieci, koncerty, imprezy i pokazy sportowe oraz tradycyjnie bieg “Policz się z cukrzycą”, podczas którego będą zbierane pieniądze na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

12 stycznia podczas wielkiego finału czeka sporo atrakcji. I tak ochotnicy będą morsować – dla zdrowia i w słusznej sprawie. Na sanockim Rynku zagoszczą animatorzy, którzy w najlepszy sposób zapewnią atrakcje dla najmłodszych (między 12 a 16) będzie też pokaz strażaków – w ekstremalnej sytuacji, nauka pierwszej pomocy, koła gospodyń wiejskich z pysznościami, od godziny 16 zaplanowano koncerty i licytacje.

Szczegóły już niebawem na naszym portalu!

– Kochani, gorąco zapraszamy Was do udziału w WOŚP-owych wydarzeniach i wspierania Orkiestry. Gramy do jednej bramki! – zachęca Martyna Sokołowska.

W tym roku Orkiestra Jurka Owsiaka zagra po raz 28. 12 stycznia będzie zbierała pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

14 GRUDNIA

 • WOŚP-owy Wieczór Planszówek w Restauracji “U Szwejka”

4 STYCZNIA

 • Koncert w Klubie Górnik godz. 20

5 STYCZNIA

 • WOŚP-owe hula na basenie – impreza w stylu hawajskim

10 STYCZNIA

 • WOŚP-owe warsztaty z Energy Fitness Club

11 STYCZNIA

 • WOŚP-owy maraton zumby i pokaz Spartan w Uczelni Państwowej w Sanoku
 • WOŚP-owy koncert w PaniK
 • Bal Królowej Talentów w Klubie Górnik (organizator MDK)
 • Energy Fitness Club – WOŚP-owy maraton fitness spiningu i Cross treningu

12 STYCZNIA

 • Turniej unihokeja (UP w Sanoku)

FINAŁ NA RYNKU – 12-16

 • Jarmark WOŚP
 • 13.30 bieg policz się z cukrzycą
 • 16-22 – koncerty i licytacje

Warto tez dodać, że w mieście funkcjonuje także drugi, wośpowy sztab (nr 3713). Wolontariusze również 12 stycznia będą kwestować na Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

30-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)