REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Dziś wieczorem rozpalamy światełka dla Pawła Adamowicza

SANOK / PODKARPACIE. Nie mija szok i niedowierzanie po wydarzeniach z niedzielnego wieczoru, kiedy w Gdańsku, w trakcie finału WOŚP, tuż po rozpaleniu światełka do nieba, 27-letni nożownik zaatakował prezydenta miasta Pawła Adamowicza. 53-letni samorządowiec był reanimowany, a po przewiezieniu do szpitala przeszedł skomplikowaną operację. Aktualnie jego stan jest bardzo ciężki. Dziś o 20:00 na sanockim Rynku odbędzie się spotkanie, podczas którego uczestnicy rozpalą światełko dla Pawła Adamowicza.

ts

AKTUALIZACJA

W związku ze śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza, wieczorne spotkanie na Rynku zmienia formę.

Sanok także pamięta
W Sanoku na Rynku ludzie dobrej woli spotkają się w poniedziałek 14 stycznia o 20.00, aby rozpalić światełko dla Pawła Adamowicza, zmarłego prezydenta Gdańska, zaatakowanego przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2019.
Mieszkańcy wielu polskich miast mają za sobą nieprzespaną noc. Godzinami nasłuchiwaliśmy każdego kolejnego skrawka informacji na temat stanu zdrowia prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który wczoraj, tuż po godzinie 20:00, podczas finału WOŚP w Gdańsku otrzymał kilka ciosów nożem od 27-latka, zatrzymanego później przez policję. Gospodarz Gdańska był reanimowany, został przewieziony do szpitala i przeszedł 5-godzinną operację. Jak podaje Onet, aktualnie jego stan określany jest jako bardzo ciężki.

Ludzi dobrej woli jest więcej. Spotykamy się 14.01.2019, poniedziałek, o godzinie 20:00, w miejscach gdzie w naszych w miejscowościach odbywa się światełko do nieba WOŚP. Rozpalamy światełka dla Pawła Adamowicza – prezydenta Gdańska, zaatakowanego przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2019 – piszą organizatorzy spotkania na portalu społecznościowym Facebook.com. – Wydarzenie no logo, bez przemówień, wolne od hejtu, polityki i podziałów – dodają.

Facebook.com / wydarzenie: Myślami z Pawłem Adamowiczem, Facebook.com / Paweł Adamowicz

źródło: Facebook.com / wydarzenie: Myślami z Pawłem Adamowiczem / Onet.pl

14-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook