REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Laryngologia już w nowym szpitalu (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Oddział otolaryngologiczny został przeniesiony do budynku nowego szpitala przy ul. 800-lecia. To historyczna i długo oczekiwana chwila. Od teraz, pacjenci nie muszą już leczyć się w urągających godności człowieka warunkach. To ważna informacja szczególnie dla ponad 140 tys. mieszkańców trzech powiatów: sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego.

Tomasz Sokołowski

Budynek starego szpitala zlokalizowanego przy ul. Konarskiego w Sanoku powstał 140 lat temu. Do dzisiaj jedyną modernizacją jaką przeszedł, było dobudowanie drugiego piętra w okresie powojennym. Na początku XXI wieku w szpitalu funkcjonowały trzy oddziały: kardiologia, neurologia i laryngologia. Sukcesywnie przenoszono je do nowego szpitala mieszczącego się przy ul. 800-lecia. Ostatni z nich doczekał się nowej lokalizacji dopiero w styczniu 2019 roku.

Powiedzieć, że przeniesienie było konieczne, to jak nic nie powiedzieć. O stanie budynku przy ul. Konarskiego przed naszymi kamerami mówili choćby członkowie personelu medycznego pracującego jeszcze na „starym” oddziale neurologii: – Nie jest to komfortowa sytuacja, gdy wieziemy pacjenta, a ten ze strachem w oczach, patrząc na sypiące się ściany, zastanawia się, gdzie mnie wiozą i co ze mną zrobią.Na salach jest bardzo ciasno, nie można przejść z aparatem do badań, nie ma w nich łazienek i ubikacji. Dla chorych leżących jest to bardzo ciężka sytuacja.

Sala zabiegowa oddziału laryngologii funkcjonująca w starym szpitalu

Przypomnijmy, że dobre warunki leczenia na tym oddziale to istotna kwestia dla ponad 140 tys. mieszkańców trzech powiatów: sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego. Najbliżsi specjaliści z tego zakresu pracują bowiem w szpitalu w Krośnie.

Dziś z ulgą można poinformować o przeniesieniu laryngologii do budynku nowego szpitala znajdującego się przy ul. 800-lecia. Został on zorganizowany na III piętrze, w miejscu gdzie dawniej funkcjonowało położnictwo. Łóżek dla pacjentów będzie podobnie jak w starym szpitalu 19. Pieniądze i pomysł na przeniesienie znalazł zarząd i rada powiatu poprzedniej kadencji. O tym, że nie było łatwo mogą świadczyć choćby dwie poprzednie, nieskuteczne próby.

Trwało to dość długo, ale w końcu znalazły się pieniądze i inwestycja została zrealizowana. Bardzo się z tego powodu cieszymy, bo oznacza to lepsze warunki leczenia dla pacjentów, ale także zdecydowanie bardziej komfortowe warunki pracy dla personelu medycznego – mówi Janusz Cecuła, wicestarosta sanocki, a w poprzedniej kadencji radny powiatowy.

Przy ul. Konarskiego działać będzie jedynie stacjonarny Oddział Terapii Uzależnienia od Alkoholu. Mieści się na parterze, gdzie jeszcze na początku 2014 roku działała neurologia. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, jest plan na zagospodarowanie pozostałej części budynku. Starostwo przygotowało wniosek o dofinansowanie na termomodernizację obiektu. Wkrótce więcej informacji. Opublikujemy między innymi wywiad z dyrektorem SP ZOZ w Sanoku Henrykiem Przybycieniem.

Nowa lokalizacja oddziału otolaryngologicznego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku:
ul. 800-lecia 26
38-500 Sanok
III piętro

Wraz ze zmianą lokalizacji zmianie uległy również numery telefonów.

Nowe numery telefonów:
Ordynator – 13 46 56 104
Pokój Lekarski – 13 46 56 204
Pielęgniarka Oddziałowa – 13 46 56 111
Dyżurka pielęgniarek – 13 46 56 105
Sekretariat / pracownia audiometrii – 13 46 56 211
Sala zabiegowa – 13 46 56 205
Pacjenci – 13 46 56 207

Zdjęcie aktualne

Foto: archiwum Esanok.pl

07-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)