REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Mamy świetnych, młodych sportowców! Wyłoniono piętnastu stypendystów (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Wielu młodych sanoczan, reprezentujących barwy lokalnych klubów sportowych, wyróżnia się na tle rówieśników, odnosząc sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Słyszymy często o nich z przekazów medialnych, które rozsławiają wieść o Sanoku i sportowym talencie mieszkańców grodu Grzegorza. Ich wysiłki dostrzegane są przez władze miasta, które w miarę możliwości wspierają lokalne kluby i zawodników. Jedną z takich form są przyznawane od dziewięciu lat Stypendia Sportowe.

Określa je przyjęta w 2011 roku przez Radę Miasta Sanoka uchwała. Stypendia mogą otrzymać młodzi sanoczanie osiągający wysokie wyniki sportowe w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym, będący członkami stowarzyszenia lub klubu sportowego. Przyznawane są one przez Burmistrza Miasta Sanoka na wniosek: zarządów klubów i stowarzyszeń kultury fizycznej, w których zrzeszony jest zawodnik; związku sportowego lub organizacji zajmującej się sportem osób niepełnosprawnych, a także z własnej inicjatywy gospodarza miasta.

Tegoroczne stypendia sportowe trafiły do piętnastu młodych zawodników. W 2019 roku kwota przeznaczona na ten cel wzrosła względem ubiegłego roku o 30 proc. i wynosiła 55 000 zł.

Chcemy w kolejnych latach zwiększać tę kwotę, która wspomaga młodych sportowców. To nie jedyne działania, jakie pragniemy realizować w najbliższych latach. Mamy plan zrównoważonego rozwoju sanockiego sportu. Będziemy wspierać nasze lokalne kluby sportowe w staraniach o pozyskiwanie środków zewnętrznych. Służyć pomocą będzie m. in. utworzony ostatnio w strukturze urzędu Wydział Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestora – mówił burmistrz Tomasz Matuszewski.

Gospodarz miasta wręczył stypendia podczas uroczystego spotkania ze sportowcami, które odbyło się 20 marca 2019 r. w sali Herbowej magistratu.

Piętnastu stypendystów zostało zaproszonych wraz ze swoimi rodzicami, trenerami i działaczami sportowymi. Podczas spotkania z rąk burmistrzów Tomasza Matuszewskiego i Pawła Hydzika symboliczne dyplomy, potwierdzające przyznanie finansowej nagrody na 2019 rok odebrali: Patryk Sawulski, Kamil Rościński, Maciej Czopor, Konstancja Iwańczyk, Victoria Kozieł, Amanda Gembalik, Michał Ostrowski, Julia Kogut, Mateusz Rogos, Piotr Michalski, Piotr Nałęcki, Jakub Sujkowski, Kacper Cęgiel, Michał Pawłowski, Arkadiusz Borczyk.

 

źródło: UM Sanok

22-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)