REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Miasto chce kupić 38 klimatyzatorów do budynku urzędu (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki magistrat ogłosił zaproszenie do składania ofert cenowych na dostawę i montaż zestawów klimatyzatorów w Urzędzie Miasta Sanoka, przy ul. Rynek 1. Chodzi o łącznie 38 urządzeń wewnętrznych, a także usługi związane z serwisem w okresie gwarancyjnym, w tym przeglądy konserwacyjne. Oferty można składać do 9 lipca.

Od kilku dni, pod artykułami Esanok.pl związanymi z samorządem pojawiają się komentarze dotyczące planów zakupowych sanockiego magistratu związanych z urządzeniami klimatyzacyjnymi. Jako, że ktoś usilnie starał się poznać szczegóły tej sprawy, zapytaliśmy o nią u źródła. Faktycznie, w ostatnim czasie urząd zaprosił do składania ofert cenowych na dostawę i montaż zestawów klimatyzatorów, które mają zostać zainstalowane w budynku Urzędu Miasta Sanoka przy ul. Rynek 1.

Montaż urządzeń klimatyzacyjnych w biurach UM jest zasadny – taką potrzebę zgłaszają pracownicy i mieszkańcy, obsługiwani przez urzędników. Złożono zapytanie ofertowe. Komentatorów wpisów na Państwa portalu – za pośrednictwem Państwa redakcji – poinformujemy o szczegółach, jeżeli takie zakupy zostaną poczynione – mówi Małgorzata Sienkiewicz-Woskowicz, kierownik Biura Burmistrza Miasta Sanoka.

W opisie oferty czytamy, że chodzi o łącznie 38 zestawów jednostek wewnętrznych typu „split” i „multi-split”. Jednostki wewnętrzne są łączone w zestawy i podłączone do jednostek zewnętrznych (jeśli dobrze odczytujemy zapisy w dokumentach ofertowych, chodzi o 11 sztuk). Te drugie montowane byłyby na frontowej części budynku magistratu oraz od strony dziedzińca. Urządzenia klimatyzacyjne mają być dostarczone i zamontowane w II etapach. Pierwszy zakłada termin 21 dni od dnia wysłania zlecenia po podpisaniu umowy, z kolei II ma zostać zrealizowany do 31.08.2019. Oferta zakłada również wykonywanie usług serwisowych w 36-miesięcznym okresie gwarancyjnym, w tym przeglądy konserwacyjne.

Wymagane parametry techniczne oferowanych klimatyzatorów:
1. Urządzenia typu split wykonane w technologii inverterowej
2. Minimalny SEER 6,2
3. Przedział temp. pracy dla chłodzenia: dla urządzeń do pomieszczeń biurowych: -10°c do +46°c
4. Jednostka wewnętrzna z przeciwgrzybicznym filtrem powietrza
5. Regulacja lamelek oraz żaluzji jedn. wewn. (góra-dół) sterowana bezpośrednio z pilota
6. Funkcja auto restart
7. Maksymalne poziomy ciśnienia akustycznego jednostek wewnętrznych 40 dB(A)szumów w trybie HI (maksymalne obroty wentylatora): 39 dB – dotyczy jednostki wewnętrznej
8. Minimalna wydatek powietrza dla jednostki wewnętrznej 200 m 3 /h
9. Czynnik chłodniczy R32
10. Klasa efektywności energetycznej A++
11. Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego agregatów nie więcej niż 62 dB

OGŁOSZENIE – ZOBACZ, OPIS PRZEDMIOTU – ZOBACZ.

Być może zasadne byłoby nawiązanie współpracy ze starostwem powiatowym, które z tego co udało nam się dowiedzieć, również ma potrzeby w zakresie instalacji klimatyzacji. Wydaje się, że wspólny projekt mógłby obniżyć koszty realizacji zadania. Z informacji, do których dotarliśmy wynika, że do powiatu nie wpłynęło w tej sprawie żadne pismo z urzędu miasta.

Kilka lat temu informowaliśmy Państwa o planach zakupu klimatyzatorów przez starostwo powiatowe: Czy radni powiatu sanockiego przeznaczą 200 tys. złotych na klimatyzację w urzędzie? (VIDEO HD).

źródło: Red., BIP UM Sanok

08-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)