REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Miasto chce kupić 38 klimatyzatorów do budynku urzędu (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki magistrat ogłosił zaproszenie do składania ofert cenowych na dostawę i montaż zestawów klimatyzatorów w Urzędzie Miasta Sanoka, przy ul. Rynek 1. Chodzi o łącznie 38 urządzeń wewnętrznych, a także usługi związane z serwisem w okresie gwarancyjnym, w tym przeglądy konserwacyjne. Oferty można składać do 9 lipca.

Od kilku dni, pod artykułami Esanok.pl związanymi z samorządem pojawiają się komentarze dotyczące planów zakupowych sanockiego magistratu związanych z urządzeniami klimatyzacyjnymi. Jako, że ktoś usilnie starał się poznać szczegóły tej sprawy, zapytaliśmy o nią u źródła. Faktycznie, w ostatnim czasie urząd zaprosił do składania ofert cenowych na dostawę i montaż zestawów klimatyzatorów, które mają zostać zainstalowane w budynku Urzędu Miasta Sanoka przy ul. Rynek 1.

Montaż urządzeń klimatyzacyjnych w biurach UM jest zasadny – taką potrzebę zgłaszają pracownicy i mieszkańcy, obsługiwani przez urzędników. Złożono zapytanie ofertowe. Komentatorów wpisów na Państwa portalu – za pośrednictwem Państwa redakcji – poinformujemy o szczegółach, jeżeli takie zakupy zostaną poczynione – mówi Małgorzata Sienkiewicz-Woskowicz, kierownik Biura Burmistrza Miasta Sanoka.

W opisie oferty czytamy, że chodzi o łącznie 38 zestawów jednostek wewnętrznych typu „split” i „multi-split”. Jednostki wewnętrzne są łączone w zestawy i podłączone do jednostek zewnętrznych (jeśli dobrze odczytujemy zapisy w dokumentach ofertowych, chodzi o 11 sztuk). Te drugie montowane byłyby na frontowej części budynku magistratu oraz od strony dziedzińca. Urządzenia klimatyzacyjne mają być dostarczone i zamontowane w II etapach. Pierwszy zakłada termin 21 dni od dnia wysłania zlecenia po podpisaniu umowy, z kolei II ma zostać zrealizowany do 31.08.2019. Oferta zakłada również wykonywanie usług serwisowych w 36-miesięcznym okresie gwarancyjnym, w tym przeglądy konserwacyjne.

Wymagane parametry techniczne oferowanych klimatyzatorów:
1. Urządzenia typu split wykonane w technologii inverterowej
2. Minimalny SEER 6,2
3. Przedział temp. pracy dla chłodzenia: dla urządzeń do pomieszczeń biurowych: -10°c do +46°c
4. Jednostka wewnętrzna z przeciwgrzybicznym filtrem powietrza
5. Regulacja lamelek oraz żaluzji jedn. wewn. (góra-dół) sterowana bezpośrednio z pilota
6. Funkcja auto restart
7. Maksymalne poziomy ciśnienia akustycznego jednostek wewnętrznych 40 dB(A)szumów w trybie HI (maksymalne obroty wentylatora): 39 dB – dotyczy jednostki wewnętrznej
8. Minimalna wydatek powietrza dla jednostki wewnętrznej 200 m 3 /h
9. Czynnik chłodniczy R32
10. Klasa efektywności energetycznej A++
11. Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego agregatów nie więcej niż 62 dB

OGŁOSZENIE – ZOBACZ, OPIS PRZEDMIOTU – ZOBACZ.

Być może zasadne byłoby nawiązanie współpracy ze starostwem powiatowym, które z tego co udało nam się dowiedzieć, również ma potrzeby w zakresie instalacji klimatyzacji. Wydaje się, że wspólny projekt mógłby obniżyć koszty realizacji zadania. Z informacji, do których dotarliśmy wynika, że do powiatu nie wpłynęło w tej sprawie żadne pismo z urzędu miasta.

Kilka lat temu informowaliśmy Państwa o planach zakupu klimatyzatorów przez starostwo powiatowe: Czy radni powiatu sanockiego przeznaczą 200 tys. złotych na klimatyzację w urzędzie? (VIDEO HD).

źródło: Red., BIP UM Sanok

08-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)