REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nauczyciele szkół średnich bezterminowo zawieszają strajk!

SANOK / PODKARPACIE. Nauczyciele sanockich szkół średnich bezterminowo zawieszają strajk. Klasyfikacja maturzystów oraz egzaminy dojrzałości nie są zagrożone.

– Protest nauczycieli z dniem 17 kwietnia we wszystkich szkołach średnich w Sanoku zostaje bezterminowo zawieszony. Taką informacje przekazali dyrektorzy placówek – informuje Stanisław Chęć, starosta sanocki.

Rzeczywiście, na stronach szkół ukazały się stosowne komunikaty.

Szanowni Państwo, 8 kwietnia 2019 roku sanockie szkoły przystąpiły do akcji strajkowej. Nasze działania nigdy nie były wymierzone przeciwko uczniom, rodzicom ani też nie miały wydźwięku politycznego. Ich celem było przede wszystkim uświadomienie społeczeństwu bardzo trudnej sytuacji w polskiej oświacie. Jednak, mając na uwadze dobro naszych uczniów, postanowiliśmy zawiesić strajk, aby przeprowadzić klasyfikację i umożliwić im ukończenie szkoły oraz otworzyć drogę do dalszej edukacji – piszą nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku na oficjalnym profilu facebbokowym szkoły. – Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do społecznego dyskursu i wyrazili swoją troskę o stan polskiej oświaty. Wierzymy, że będzie to początek pozytywnych zmian oczekiwanych przez wiele środowisk. Nasze postulaty pozostają aktualne, solidaryzujemy się z tymi, którzy kontynuują akcję strajkową i wyrażamy gotowość do jej ponownego podjęcia – podsumowali.

W związku z zawieszeniem strajku nauczycieli informuję, że od 17 kwietnia 2019 r. (środa) lekcje odbywają się zgodnie z tygodniowym planem. Klasyfikacja klas maturalnych odbędzie się 23 kwietnia 2019 r. (wtorek) o godz. 9:00 – taką informację na stronie Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku umieściła dyrektor placówki Jowita Nazarkiewicz.

Na stronie Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku można przeczytać w komunikacie:

W związku z zawieszeniem bezterminowym strajku nauczycieli od dnia 17.04.2019 (środa) zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem lekcji. W dniu jutrzejszym (17 kwietnia przyp. red.) odbędzie się klasyfikacja klas maturalnych.

Od jutra (17 kwietnia 2019) strajk zawieszony –  czytamy na stronie Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku.

Informacje o zawieszonym strajku pojawiły się równiez na strobach I i II LO w Sanoku:

Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie, W związku z tym, że nauczyciele I LO im. KEN w Sanoku zawsze kierowali się dobrem swoich uczniów, uznając je za wartość nadrzędną w pracy dydaktycznej, postanowiliśmy nie stawiać maturzystów w sytuacji, kiedy będą musieli się martwić tym, że mogą nie zostać sklasyfikowani w terminie. Dlatego na wniosek Komitetu Strajkowego I LO im. KEN w Sanoku, Zarząd Oddziału ZNP w Sanoku, uchwałą nr 13/2019 z dnia 16.04.2019, postanowił zawiesić strajk w I LO im. KEN w Sanoku od dnia 17.04.2019 do odwołania. Od jutra, 17.04.2019, zajęcia w naszej szkole odbywają się zgodnie z planem – relacjonują nauczyciele sanockiej „jedynki”.

 Informujemy, że w związku z klasyfikacją klas trzecich, z dniem 17 kwietnia 2019 strajk zostaje zawieszony – czytamy na stronie sanockiej „dwójki”.

Strajk bezterminowo zawieszają także nauczyciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach.

Z dniem 17 kwietnia 2019 r. strajk zostaje zawieszony bezterminowo. Zajęcia lekcyjne odbywają się zgodnie z planem lekcji – mówi informacja na stronie szkoły.

 

foto: ZS nr 2, ZS nr 3, ZS nr 1/fb/archiwum esanok.pl

 

 

16-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)