REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nie wejdziemy na baseny. Prace dezynfekcyjne

SANOK / PODKARPACIE. Po intensywnych opadach deszczu, które miały miejsce na początku tego tygodnia, o Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku znów zrobiło się głośno. Internauci informowali, że doszło do ponownego zalania obiektu.

Urząd Miasta Sanoka, w środę po południu przekazał informację prasową, w której czytamy m.in. – Obserwowanie kanalizacji sanitarnej przy budynku pozwoliło stwierdzić, że przyczyny podnoszenia się poziomu wód w kanalizacji nie wynikają jedynie z przepływu zwrotnego z kanalizacji sanitarnej. Po zainstalowaniu zaworów zwrotnych stwierdzono, że na studniach kanalizacyjnych, zlokalizowanych pomiędzy zaworami a budynkiem, następuje dopływ wód opadowych przez nieszczelności. Spiętrzenie tych wód w studni spowodowało wypływ wody opadowej do pomieszczeń podbasenia przez kratki ściekowe, które zostały wcześniej zabezpieczone, ponieważ przygotowaliśmy się na wypadek gwałtownych opadów. Ze względu na brak możliwości odpływu ich do sieci sanitarnej, w związku z wysokim poziomem wód w kolektorze, odpompowywane są ze studni na zewnątrz – to się dzieje obecnie – mówił Piotr Bochnia, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestora UM, członek komisji, badającej przyczyny podtopienia CRiS.

W środę (14 bm.), nie udało się nam wejść na obiekty Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Prośbę o wejście na obiekt i wykonanie zdjęć ponowiliśmy dziś (16 bm.).

– Obiekt jest zamknięty. Osoby postronne nie są wpuszczane do środka budynku. Trwają prace dezynfekcyjne – poinformowała Małgorzata Sienkiewicz-Woskowicz, kierownik biura burmistrza.

Co się stało, że jest konieczne prowadzenie prac dezynfekcyjnych? Tego nie wiemy. Po konferencji prasowej zorganizowanej 31 lipca byliśmy z kamerą w środku obiektu – kliknij. 

W najbliższym czasie ma zostać zorganizowana kolejna konferencja prasowa w sprawie basenów.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Fetor, zniszczenia i wielkie straty. Wnętrze sanockich basenów po zalaniu (VIDEO)

Kierownik biura nie ma czasu? Komunikat miasta ws. basenów (VIDEO)

Czy sanocki basen znów został zalany? (ZDJĘCIA)

16-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)