REKLAMA
REKLAMA

Kierownik biura nie ma czasu? Komunikat miasta ws. basenów (VIDEO)

Kierownik biura nie ma czasu? Komunikat miasta ws. basenów (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Zgodnie z zapowiedzią udaliśmy się do Urzędu Miasta pozmawiać o sytuacji w Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Więcej o sprawie informowaliśmy w artykule: Czy sanocki basen znów został zalany? (ZDJĘCIA). Co udało się nam ustalić? My nie będziemy tego komentować.

Od miesiąca sanockie baseny są nieczynne. Powodem tego stanu rzeczy była fatalna ulewa, po której podbasenie zostało zalane. Od wczoraj otrzymujemy sygnały do czytelników, że znowu coś niedobrego dzieje się w obiekcie. Niestety, nie otrzymaliśmy odpowiedzi na zapytanie skierowane do burmistrza miasta w tej sprawie (13 sierpnia).

Poniżej pytania, jakie przesłaliśmy:

„W nawiązaniu do pytań Czytelników zwracam się z prośbą o informacje. Otrzymujemy sygnały, że sanocki basen (część obiektu) została ponownie zalana wodą deszczową/fekaliami.

W związku z tym, uprzejmie proszę o odpowiedzi:

1. Czy informacje te polegają na prawdzie?
2. Jeśli tak, kiedy do tego doszło?
3. Czy już zamontowano zwrotnice/zabezpieczenia przed tzw. „cofką”?

Dzisiaj postanowiliśmy sprawdzić co dzieje się w Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Pracownicy SPGK wypompowywali wodę ze studzienek, dlaczego?

Próbowaliśmy to ustalić telefonicznie w urzędzie, z marnym skutkiem. Nadal też nie otrzymaliśmy odpowiedzi na zapytanie mailowe. Wówczas postanowiliśmy osobiście stawić się w urzędzie licząc, że otrzymamy choćby skrawek rzeczowej informacji. Z naszej redakcji w magistracie stawiło się dwóch dziennikarzy, była z nami również przedstawicielka Super Nowości.

Efekt tego spotkania zarejestrowała nasza kamera. O ile sekretarz miasta Bogdan Struś oraz wiceburmistrz Grzegorz Kornecki poświęcili nam kilkadziesiąt sekund przed kamera, o tyle Małgorzata Sienkiewicz-Woskowicz, kierownik Biura Burmistrza Miasta, odpowiedzialna między innymi za kontakt z mediami, nie miała dla nas czasu.

Publikujemy video, aby Państwu przedstawić, jak wygląda komunikacja na linii dziennikarze-sanocki magistrat.

red.O GODZINIE 14:47 NA SKRZYNKĘ MAILOWĄ OTRZYMALIŚMY INFORMACJE PRASOWĄ Z URZĘDU MIASTA

Aktualna sytuacja w Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku

Baseny od strony kanalizacji sanitarnej zostały odcięte skutecznie za pomocą zainstalowania zaworów zwrotnych. Obiekt jest bezpieczny.

– MOSiR we współpracy z SPGK realizują działania mające na celu zabezpieczenie obiektu. Baseny od strony kolektora kanalizacji sanitarnej zostały zabezpieczone zaworami zwrotnymi, zamontowanymi w studniach na kanalizacji sanitarnej. Paradoksalnie opady deszczu, z jakimi mamy do czynienia od dwóch dni, pozwalają na wyciągniecie pewnych wniosków, popartych obserwacjami, a dotyczących przyczyn zaistniałej sytuacji. Obserwowanie kanalizacji sanitarnej przy budynku pozwoliło stwierdzić, że przyczyny podnoszenia się poziomu wód w kanalizacji nie wynikają jedynie z przepływu zwrotnego z kanalizacji sanitarnej. Po zainstalowaniu zaworów zwrotnych stwierdzono, że na studniach kanalizacyjnych, zlokalizowanych pomiędzy zaworami a budynkiem, następuje dopływ wód opadowych przez nieszczelności. Spiętrzenie tych wód w studni spowodowało wypływ wody opadowej do pomieszczeń podbasenia przez kratki ściekowe, które zostały wcześniej zabezpieczone, ponieważ przygotowaliśmy się na wypadek gwałtownych opadów. Ze względu na brak możliwości odpływu ich do sieci sanitarnej, w związku z wysokim poziomem wód w kolektorze, odpompowywane są ze studni na zewnątrz – to się dzieje obecnie – mówi Piotr Bochnia, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestora UM, członek komisji, badającej przyczyny podtopienia CRiS.

– SPGK na bieżąco monitoruje funkcjonowanie sieci kanalizacyjnej. Podnoszący się poziom wody w kolektorze sanitarnym powodowany jest przeciekami wody deszczowej, która z całą pewnością nie pochodzi z kanalizacji sanitarnej. Przybór wody deszczowej w sieci sanitarnej wskazywać może na nieprawidłowości bądź wręcz niezgodne z prawem odprowadzanie wody deszczowej do kolektora sanitarnego. Podjęliśmy działania związane z przeprowadzeniem szczegółowej analizy dopływów tych wód do kolektora. Po zidentyfikowaniu źródeł obcych wód w kanalizacji sanitarnej podjęte zostaną stosowne do sytuacji czynności techniczne i prawne – zapowiada Marek Karaś, prezes SPGK.

 

 

 

 

UM Sanok – materiały prasowe

14-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)