REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Obowiązek segregacji, „policja śmieciowa”. Stawka: 23 zł (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK: Obowiązek segregacji, „policja śmieciowa”. Stawka: 23 zł (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Podczas spotkania z mieszkańcami, które odbyło się w Klubie Górnik w Sanoku w środę 18 grudnia, burmistrz Tomasz Matuszewski przedstawił główne założenia nowego planu zagospodarowania odpadów komunalnych, który będzie obowiązywał od 1 stycznia 2020 roku. Poinformowano o obowiązku segregacji śmieci i co najistotniejsze, podano proponowaną stawkę opłaty. Wiadomo też, że ma obowiązywać kara za niesegregowanie. Kontrolą zajmować się będą specjalnie powołani do tego pracownicy. Mówi się o nich jako o „policji śmieciowej”. Zapraszamy do obejrzenia relacji video ze spotkania dotyczącego gospodarki odpadami komunalnymi i fotorelacji.

Na chwilę obecną w Sanoku za śmieci płacimy 14 zł od osoby, deklarując segregację i 28 zł gdy nie zamierzamy selektywnie zbierać odpadów. Pierwotne plany zakładały 100% podwyżkę. Do 28 zł w przypadku segregacji.

Burmistrz Sanoka, Tomasz Matuszewski podczas spotkania z mieszkańcami Sanoka (18 bm.) przekazał informację, że pierwotnie proponowana kwota będzie niższa. Udało się bowiem wynegocjować bardziej korzystne warunki z właścicielami instalacji w Tarnobrzegu, która odbiera odpady od sanoczan. W przypadku segregacji odpadów w Sanoku zapłacimy 23 zł miesięcznie od osoby.

Mieszkańcy pobliskich gmin w tym samym czasie mają płacić: Zagórz 18zł od osoby, Lesko 16zł, Ustrzyki Dolne 25 zł.

Warto dodać, że od 1 stycznia 2020 roku obowiązek segregacji będzie dotyczył wszystkich mieszkańców. Za niesegregowanie odpadów grozić będzie dodatkowa opłata w wysokości 46 zł. Raz w miesiącu mają zostać prowadzone kontrole. W tym celu, podobnie jak w innych gminach, będą mysiały zostać zatrudnione dodatkowe osoby.

Decyzję co do opłat za odbiór i wywóz odpadów od sanoczan podejmą radni Rady Miasta Sanoka podczas czwartkowej sesji (19 bm.).

Przed częścią dotyczącą śmieci, w Górniku rozmawiano również o dzielnicy Śródmieście. Niebawem relacja video z tego fragmentu spotkania gospodarza miasta z mieszkańcami.

Wkrótce kolejne informacje.

 

19-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)