REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Ostatnie szlify przed mistrzostwami Polski. Mamy medalowe szanse (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zawodnicy UKS Sprint Sanok kolejny weekend spędzili na ściganiu się na rolkach. Znów nie zawiedli formą zajmując najwyższe lokaty w swoich kategoriach. XIX Grand Prix Lubelszczyzny 2019 o Puchar Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski, które odbędą się także w tomaszowskiej arenie. 

Portal Esanok.pl jest patronem medialnym UKS Sprint Sanok

esanok1

Tor wrotkarski w Tomaszowie Lubelskim już teraz zgromadził wielu wrotkarzy, którzy rozpoczęli przygotowania do mistrzowskiej imprezy. Rolkarze szybcy z Sanoka rozpoczęli od wygranej Laury Bluj w kategorii Junior F rocz. 2013 i młodsze, gdzie nasza zawodniczka praktycznie dominuje w swojej grupie wiekowej, zwyciężając we wszystkich swoich biegach na 100, 200 i 400m. W tej samej kategorii nasz najmłodszy zawodnik Aleksander Doskowski zajmuje 3 miejsce.

1. Laura Bluj (UKS Sprint Sanok)
2. Maja Korkosz (TUKS RST ROZTOCZE T.L.)
3. Małgorzata Przybyła (TUKS RST ROZTOCZE T.L.)

Chłopcy:
1. Oliwier Hucik (TUKS RST ROZTOCZE T.L.)
2. Aleks Apola (KKSW Kraków)
3. Aleksander Doskowski (UKS Sprint Sanok)

W Junior E rocz. 2011 zawodnicy UKS Sprint Sanok pewnie zwyciężają wśród chłopców i dziewcząt, wygrywając wszystkie swoje biegi na 100, 300 i 600m zajmując najwyższe miejsca na podium. Wśród dziewczyn gdyby nie upadek Leny Tokarskiej mielibyśmy dwa pierwsze miejsca.

Juniorka E :
1. Bianka Bluj (UKS Sprint Sanok)
2. Nel Rycombel (KKSW Kraków)
3. Eliza Prokopiszyn (TUKS RST ROZTOCZE T.L.)

6. Lena Tokarska (UKS Sprint Sanok)

15. Aleksandra Jagniszczak (UKS Sprint Sanok)

Junior E :
1. Michał Niemczyk (UKS Sprint Sanok)
2. Bartosz Łożański (UKS Sprint Sanok)
3. Maciej Kaszuba (TUKS RST ROZTOCZE T.L.)

Kategorie Juniorka D rocz.2009 całkowicie zdominowali zawodnicy UKS Sprint Sanok zajmując wszystkie lokaty do 5 miejsca. Największy popis w tej kategorii dała Emilia Greg zostawiając daleko w tyle swoich rówieśników, wygrywając na wszystkich dystansach (100, 300 i 600m).

1. Emilia Greg (UKS Sprint Sanok)
2. Lena Wisłocka (UKS Sprint Sanok)
3. Oktawia Bochnak (UKS Sprint Sanok)
4. Maria Piecuch (UKS Sprint Sanok)
5. Madlen Pietrusa (UKS Sprint Sanok)

8. Oliwia Dydek (UKS Sprint Sanok)
11. Kaja Biernat (UKS Sprint Sanok)
12. Hanna Mleczko (UKS Sprint Sanok)
14. Gaja Suchocka (UKS Sprint Sanok)

W kategorii młodziczka rocz.2007- 2008 pewnie zwycięża Natalia Łożańska, która wygrywa na dystansie 200 i 500m, ulegając jedynie na 3000m na punkty (3 miejsce), gdzie razem z koleżanką klubową Julią Kogut podjęła próbę ucieczki od peletonu. Początek ucieczki naszych zawodniczek był imponujący, ponieważ Natalia i Julia mocno odskoczyły od reszty stawki – komentuje trener Mateusz Chabko. – Za ich plecami w peletonie równie mocno zaczęły pracować zawodniczki z Tomaszowa Mazowieckiego widząc odjeżdżające zawodniczki z Sanoka w końcu doganiając i wyprzedzając w końcówce wyścigu zmęczone ucieczką Julię i Natalię. Naprawdę wielkie brawa dla dziewczyn za niezwykłą walkę i emocję do samego końca. Niesamowite jest też to jak dziewczyny potrafią zmęczone przyśpieszyć na dystansie, trzeba powiedzieć że to potrafią już naprawdę najlepsi rolkarze na świecie. W czołówce klasyfikuje się jeszcze Maja Pytlowany oraz Paula Doskowska, które też dały niezły popis jazdy na rolkach.

1. Natalia Łożańska (UKS Sprint Sanok)
2. Julia Polak (IUKS 9 Tomaszów Maz)
3. Lena Hucik (TUKS RST ROZTOCZE T.L.)

5. Maja Pytlowany ( UKS Sprint Sanok)
7. Paula Doskowska (UKS Sprint Sanok)
13. Julia Kogut (UKS Sprint Sanok)
16. Magdalena Pawlikowska (UKS Sprint Sanok)
18. Maja Dąbrowska (UKS Sprint Sanok)
19. Zofia Niemczyk (UKS Sprint Sanok)

W kategorii kadetka rocz. 2005-2006, bardzo dobrze rozpoczęła zawody Natalia Jagniszczak zajmując 4 miejsce na 200m. Niestety osamotniona w tej kategorii Natalia na dłuższych dystansach(200, 500 i 3 000m) zajmuję dalsze lokaty ostatecznie lądując na 8 miejscu.

Także w kategorii Open K ( junior, młodzieżowiec, senior) jedyna nasza reprezentantka w tej grupie wiekowej Aleksandra Lenart dobrze zaczyna zawody zajmując 4 miejsce na 200m, po zaciętej walce na 500 i 3 000m ostatecznie zajmuje 3 lokatę.

To był bardzo dobry sprawdzian przed Mistrzostwami Polski – komentuje trener Piotr Bluj. – Ostatnio bardzo mocno trenowaliśmy, żeby dobrze się przygotować do mistrzostw, dlatego też jestem zadowolony z wyników. Ostatni etap przygotowań będzie mniej intensywny, żeby nabrać świeżości i dynamiki. Jestem dobrej myśli przed mistrzostwami, myślę, że będziemy mieli duże szansę medalowe.

źródło: materiały nadesłane

31-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)