REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Pacjenci doczekali się nowych miejsc postojowych przy przychodni na Lipińskiego (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Zakończono I etap prac przy przychodni na ul. Lipińskiego w Sanoku. Zgodnie z zamierzeniem przy budynku powstało kilkanaście miejsc postojowych. Wykonawcą robót było Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

To pierwszy etap inwestycji. Powstało kilkanaście miejsc postojowych dla pacjentów, którzy przyjeżdżają do przychodni przy ul. Lipińskiego. Zagospodarowano spory plac, wysypano go tłuczniem i ułożono płyty. Ponadto tuż przy wejściu są dwa oznakowane miejsca dla osób niepełnosprawnych – mówi Stanisław Chęć, starosta sanocki.

Jak dodaje, na nowym, utwardzonym placu będzie mogło zaparkować (przy rozsądnym gospodarowaniu miejscem) około 20 pojazdów. Koszt przygotowania placu to ponad 55 tys. złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu powiatu. Docelowo zagospodarowany teren ma być jeszcze większy, ale te kolejne prace, będące naturalną kontynuacja inwestycji, planowane są nieco później, najprawdopodobniej w przyszłym roku. Natomiast ich koszt będzie zdecydowanie większy.

Budowa nowych miejsc parkingowych obok przychodni zdrowia przy ulicy Lipińskiego nabiera realnych kształtów. To pierwszy etap, drugim będzie zrobienie przejazdu i dodatkowych miejsc przed budynkiem w miejscu wyciętych drzew, które zagrażały budynkowi i częściowo zniszczyły infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. W miejsce wyciętych dwa lata temu drzew leśnych posadzono liściaste drzewa ozdobne. Miło mi, że inwestycja, o którą wnioskowałem wchodzi w etap realizacji. Wcześniej udało się dodatkowo zrealizować zadanie polegające na remoncie podjazdu dla osób niepełnosprawnych, o który wnioskowaliśmy w poprzedniej kadencji z radną Zofią Kordelą-Borczyk. Nie byłoby to możliwe bez pozytywnej decyzji moich kolegów z rady powiatu i poparcia mieszkańców Posady Sanok, a w szczególności radnej miejskiej Bogusławy Małek – zaznacza Damian Biskup, członek zarządu powiatu sanockiego.

Na tę inwestycję pacjenci korzystający z gabinetów przy Lipińskiego czekali wiele lat. Jak powszechnie wiadomo, od zawsze był tam kłopot z parkowaniem. W efekcie sznury samochodów zastawiały ul. Kołłątaja, co przyprawiało o zawrót głowy mieszkańców tamtej okolicy. Kwestia parkowania wokół budynku lecznicy stała się też kontrowersyjna, gdy kilka lat temu wzdłuż drogi głównej wycięto drzewa pod parking, który na razie nie powstał. Teraz jest szansa, że w kolejnym etapie i ten fragment przestrzeni zostanie właściwie zagospodarowany.

Prace prowadzono nieco ponad dwa tygodnie; foto: Damian Biskup radny w Radzie Powiatu Sanockiego/FB

09-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)