REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Powstaje ścieżka rowerowa nad Sanem. Zobacz, gdzie dokładnie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Trwają prace przy budowie ścieżki rowerowej przy brzegu Sanu, wzdłuż ul. Rybickiego. Na pierwszym z realizowanych odcinków widać już zarys traktu, mieszkańcy mogą zatem zobaczyć, którędy już niedługo będzie można jeździć jednośladem lub spacerować. Ścieżka, choć krótka, będzie z pewnością popularnym miejscem aktywnego spędzania czasu. Zaprojektowano ją w niezwykle urokliwej scenerii.

Roboty przeprowadzane są w ramach projektu „Zagospodarowanie brzegów rzeki San”

Projekt zakłada budowę asfaltowej ścieżki pieszo-rowerowej od Skansenu do istniejącego już traktu dla rowerzystów i pieszych. Powstaną również ławeczki, paleniska i punkty widokowe.

Nowa ścieżka pieszo-rowerowa powstanie wzdłuż ulicy Rybickiego, a więc na odcinku tuż przy rzece San. Asfaltowa droga o szerokości niespełna 2,5 m połączy parking przy Muzeum Budownictwa Ludowego z istniejącą już ścieżką przy Sosenkach. Ta z kolei łączy się z drogą prowadzącą do komendy policji. W taki oto sposób powstanie trakt dla miłośników rowerów oraz sympatyków spacerów w pięknej scenerii o długości ponad 1,5 km. Budowa nowej ścieżki dotyczy odcinka 725 m.

Projekt zakłada również montaż dwóch punktów widokowych z wykorzystaniem betonowych płyt o łącznej powierzchni blisko 200 m3.

Nad Sanem będzie można usiąść na 38 ławkach oraz zorganizować ognisko przy 9 okrągłych paleniskach o średnicy 2 m. Aby zadbać o czystość, zainstalowanych zostanie 30 koszy na śmieci.

W ramach zadania posadzonych zostanie 3 tysiące drzew i krzewów

 

Zdjęcia z 12.07.2019.

źródło: Red., UM Sanok

14-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)