REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Powstaje ścieżka rowerowa nad Sanem. Zobacz, gdzie dokładnie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Trwają prace przy budowie ścieżki rowerowej przy brzegu Sanu, wzdłuż ul. Rybickiego. Na pierwszym z realizowanych odcinków widać już zarys traktu, mieszkańcy mogą zatem zobaczyć, którędy już niedługo będzie można jeździć jednośladem lub spacerować. Ścieżka, choć krótka, będzie z pewnością popularnym miejscem aktywnego spędzania czasu. Zaprojektowano ją w niezwykle urokliwej scenerii.

Roboty przeprowadzane są w ramach projektu „Zagospodarowanie brzegów rzeki San”

Projekt zakłada budowę asfaltowej ścieżki pieszo-rowerowej od Skansenu do istniejącego już traktu dla rowerzystów i pieszych. Powstaną również ławeczki, paleniska i punkty widokowe.

Nowa ścieżka pieszo-rowerowa powstanie wzdłuż ulicy Rybickiego, a więc na odcinku tuż przy rzece San. Asfaltowa droga o szerokości niespełna 2,5 m połączy parking przy Muzeum Budownictwa Ludowego z istniejącą już ścieżką przy Sosenkach. Ta z kolei łączy się z drogą prowadzącą do komendy policji. W taki oto sposób powstanie trakt dla miłośników rowerów oraz sympatyków spacerów w pięknej scenerii o długości ponad 1,5 km. Budowa nowej ścieżki dotyczy odcinka 725 m.

Projekt zakłada również montaż dwóch punktów widokowych z wykorzystaniem betonowych płyt o łącznej powierzchni blisko 200 m3.

Nad Sanem będzie można usiąść na 38 ławkach oraz zorganizować ognisko przy 9 okrągłych paleniskach o średnicy 2 m. Aby zadbać o czystość, zainstalowanych zostanie 30 koszy na śmieci.

W ramach zadania posadzonych zostanie 3 tysiące drzew i krzewów

 

Zdjęcia z 12.07.2019.

źródło: Red., UM Sanok

14-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)