REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Rusza budowa ścieżki pieszo-rowerowej nad Sanem

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki magistrat poinformował, że ruszyła inwestycja związana z zagospodarowaniem brzegów Sanu. Wzdłuż rzeki już powstaje niespełna kilometrowa ścieżka pieszo-rowerowa.

Rozpoczynamy realizację zadania „Zagospodarowanie terenu brzegów rzeki San w Sanoku”. Rusza budowa ścieżki pieszo – rowerowej: jej długość to 724,95 m (szerokość – 2,4 m). Ścieżkę z nawierzchnią asfaltową zaprojektowano wzdłuż ulicy Rybickiego, od parkingu przy Muzeum Budownictwa Ludowego do istniejącej ścieżki pieszo – rowerowej przy „Sosenkach” – czytamy na stronie magistratu.

W ramach zagospodarowania brzegów Sanu powstaną także dwa punkty widokowe o całkowitej powierzchni 193 m kw. Ich nawierzchnia zostanie wykonana z prefabrykowanych i perforowanych płyt betonowych.

Z kolei nad rzeką będzie można przysiąść na ławkach, umocowanych na betonowych fundamentach. Ta trasie będzie 38 takich ławek, a w w ich sąsiedztwie staną kosze na śmieci (30 sztuk). Powstanie także 9 okrągłych, bezpiecznych i wygodnych palenisk o średnicy ok. 2 metrów.

Po ustawieniu elementów tzw. „małej architektury” przyjdzie czas na renowację i pielęgnację zieleni oraz sadzenie drzew i krzewów. W planach jest posadzenie ponad 3 tysięcy nowych roślin – informuje sanocki urząd.

 

UM Sanok

22-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)