REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

SANOK: Rusza budowa ścieżki pieszo-rowerowej nad Sanem

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki magistrat poinformował, że ruszyła inwestycja związana z zagospodarowaniem brzegów Sanu. Wzdłuż rzeki już powstaje niespełna kilometrowa ścieżka pieszo-rowerowa.

Rozpoczynamy realizację zadania „Zagospodarowanie terenu brzegów rzeki San w Sanoku”. Rusza budowa ścieżki pieszo – rowerowej: jej długość to 724,95 m (szerokość – 2,4 m). Ścieżkę z nawierzchnią asfaltową zaprojektowano wzdłuż ulicy Rybickiego, od parkingu przy Muzeum Budownictwa Ludowego do istniejącej ścieżki pieszo – rowerowej przy „Sosenkach” – czytamy na stronie magistratu.

W ramach zagospodarowania brzegów Sanu powstaną także dwa punkty widokowe o całkowitej powierzchni 193 m kw. Ich nawierzchnia zostanie wykonana z prefabrykowanych i perforowanych płyt betonowych.

Z kolei nad rzeką będzie można przysiąść na ławkach, umocowanych na betonowych fundamentach. Ta trasie będzie 38 takich ławek, a w w ich sąsiedztwie staną kosze na śmieci (30 sztuk). Powstanie także 9 okrągłych, bezpiecznych i wygodnych palenisk o średnicy ok. 2 metrów.

Po ustawieniu elementów tzw. „małej architektury” przyjdzie czas na renowację i pielęgnację zieleni oraz sadzenie drzew i krzewów. W planach jest posadzenie ponad 3 tysięcy nowych roślin – informuje sanocki urząd.

 

UM Sanok

22-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)