REKLAMA
REKLAMA

SOLINA: To tutaj biwakowali młodzi turyści, którzy spadli ze skarpy (ZDJĘCIE)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Policjanci z Polańczyka pomogli dwójce młodych turystów, którzy dziś spadli ze skarpy w okolicach zapory solińskiej. 25-letni mężczyzna trafił do leskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek przed południem. Policjanci otrzymali wezwanie z prośbą o pomoc dla dwójki turystów, którzy mieli spaść ze stromej skarpy w okolicach zapory w Solinie. W trudno dostępnym terenie, w miejscu, do którego musieli zejść stromą skarpą i brnąć wodą, funkcjonariusze odnaleźli 25-letniego mieszkańca Poznania. Mężczyzna posiadał liczne obrażenia ciała, kontakt z nim był utrudniony. Dzięki wsparciu strażaków udało się go przetransportować w miejsce, skąd do szpitala zabrała go karetka pogotowia.

W połowie stromego urwiska została przyjaciółka mężczyzny, której w ostatniej chwili udało się chwycić gałęzi, wisiała jednak nad urwiskiem nie mogąc wejść ani zejść z góry. Policjanci przy pomocy liny asekurowali 24-latkę i sprowadzili ją w ten sposób w bezpieczne miejsce.

Jak ustalili policjanci, para turystów biwakowała nad urwiskiem. Podczas pakowania obozowiska ze skarpy zsunął się śpiwór, za którym pobiegł 25-latek. Pośliznąwszy się spadł ze skarpy, a gdy na pomoc ruszyła mu koleżanka, również straciła równowagę. Kobietą nie mającą żadnych obrażeń zaopiekowała się rodzina jednego z policjantów.

Miejsce biwakowania dwójki turystów na stromej skarpie – informuje policja z Leska

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lesku

O zdarzeniu informowaliśmy tutaj:

Młodzi ludzie spadli ze skarpy nad Soliną! Kobieta zawisła na drzewie

źródło: KPP Lesko

21-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)