REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Spotkanie rodziców dzieci z przedszkola, gdzie wykryto salmonellę

SANOK / PODKARPACIE. W najbliższy poniedziałek 4 listopada, zaplanowano spotkanie z rodzicami dzieci,które uczęszczają do przedszkola nr 3 w Sanoku. W związku z pojawieniem się salmonelli w placówce, nadal jest ona zamknięta.

Dyrektor Publicznego Przedszkola Samorządowego nr 3 Małgorzata Pietrzycka zaprasza rodziców dzieci uczęszczających do placówki na spotkanie, które odbędzie się 4 listopada br. (poniedziałek) o godz. 16.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Alei Szwajcarii 5.(wejście od strony sali gimnastycznej) – czytamy w komunikacie na stronie sanockiego magistratu.

W spotkaniu mają wziąć udział przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sanoku.

Tematem rozmów będzie przybliżony termin dezynfekcji i sterylizacji przedszkola oraz ewentualny termin ponownego uruchomienia placówki. Zostanie poruszona też kwestia postępowania w stosunku do dzieci chorych, jak i zdrowych.

Z uwagi na istotę przekazywanych informacji, dyrekcja prosi rodziców o obecność. 

KOMUNIKAT PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W SANOKU

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku (…) informuje, że biorąc pod uwagę bezpieczeństwo
zdrowotne mieszkańców, podjęto działania wynikające z podstawowych procedur obowiązujących przy zatruciu pokarmowym o tak dużym zasięgu.

Powrót rodzeństwa dzieci zdrowych do placówek oświatowo-wychowawczych możliwy jest w przypadku braku objawów chorobowych dla zatrucia pokarmowego.

Informuję, że objawy chorobowe mogą wystąpić nawet do dziesięciu dni licząc od dnia zakażenia.

Rodzicom mającym jakiekolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia swoich dzieci poleca się aby nie wysyłać ich do placówek oświatowych do czasu otrzymania wyników badań mikrobiologicznych rodzeństwa uczęszczającego do Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Sanoku.

 

Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny w Sanoku

Marta Żaczek

02-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)