REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Uruchomiono system odczytywania tablic rejestracyjnych na rogatkach miasta

SANOK / PODKARPACIE. System miejskiego monitoringu w Sanoku tworzy obecnie 107 kamer, w tym 103 w jakości HD. 70 z nich to urządzenia należące do spółdzielni mieszkaniowych. Działa już system odczytywania tablic rejestracyjnych. Kamery zlokalizowane są na drogach wylotowych.

Monitoring, który jest obsługiwany przez straż miejską składa się z kamer monitoringu miejskiego i obecnie liczy 37 kamer oraz monitoring należący do Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej (38 kamer ) i Spółdzielni Mieszkaniowej „Śródmieście” (32 kamery). W sumie dysponujemy obecnie 107 kamerami, z czego 103 w jakości HD – wylicza Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.

Miejski monitoring obejmuje większą część Śródmieścia i drogi wylotowe. Zamontowane w ostatnim czasie urządzenia do odczytywania tablic rejestracyjnych zlokalizowane są na ul. Przemyskiej, Krakowskiej, Lipińskiego i Traugutta.

Trudno wymienić wszystkie lokalizacje jeśli chodzi o kamery, które są własnością spółdzielni. Ogólnie można przyjąć, że monitorują one miejsca publiczne będące w zasobach poszczególnych spółdzielni.

System monitoringu obsługiwany jest przez straż miejską w czasie pracy wydziału tj. od poniedziałku do piątku od 7 do 23 i w czasie dyżurów w dni wolne od pracy.

Potrzeby rozbudowy monitoringu są bezsporne i UM, będzie aplikował po środki zewnętrzne na jego rozbudowę – mówi gospodarz miasta.

02-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)