REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Uruchomiono system odczytywania tablic rejestracyjnych na rogatkach miasta

SANOK / PODKARPACIE. System miejskiego monitoringu w Sanoku tworzy obecnie 107 kamer, w tym 103 w jakości HD. 70 z nich to urządzenia należące do spółdzielni mieszkaniowych. Działa już system odczytywania tablic rejestracyjnych. Kamery zlokalizowane są na drogach wylotowych.

Monitoring, który jest obsługiwany przez straż miejską składa się z kamer monitoringu miejskiego i obecnie liczy 37 kamer oraz monitoring należący do Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej (38 kamer ) i Spółdzielni Mieszkaniowej „Śródmieście” (32 kamery). W sumie dysponujemy obecnie 107 kamerami, z czego 103 w jakości HD – wylicza Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.

Miejski monitoring obejmuje większą część Śródmieścia i drogi wylotowe. Zamontowane w ostatnim czasie urządzenia do odczytywania tablic rejestracyjnych zlokalizowane są na ul. Przemyskiej, Krakowskiej, Lipińskiego i Traugutta.

Trudno wymienić wszystkie lokalizacje jeśli chodzi o kamery, które są własnością spółdzielni. Ogólnie można przyjąć, że monitorują one miejsca publiczne będące w zasobach poszczególnych spółdzielni.

System monitoringu obsługiwany jest przez straż miejską w czasie pracy wydziału tj. od poniedziałku do piątku od 7 do 23 i w czasie dyżurów w dni wolne od pracy.

Potrzeby rozbudowy monitoringu są bezsporne i UM, będzie aplikował po środki zewnętrzne na jego rozbudowę – mówi gospodarz miasta.

02-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)